Keystone logo
Cloud County Community College AAS Rüzgar Enerjisi Teknolojisi
Cloud County Community College

AAS Rüzgar Enerjisi Teknolojisi

Concordia, Amerika Birleşik Devletleri

Request duration

Ingilizce

Request pace

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Rüzgar Teknolojisi olarak da bilinen bir rüzgar türbini teknisyeni, rüzgar türbinlerinin arızalanmasını veya tamamen durmasını önlemek için özel olarak eğitilmiş bir kişidir. Bu, rüzgar santrallerine rutin denetimler sağlayarak, sorunları gidererek ve gerektiğinde rüzgar türbinlerini tamir ederek yapılır.

CCCC rüzgar türbininin önünde duran güvenlik donanımındaki öğrenciler.Wind Techs, iyi çalışır durumda olduklarından emin olmak için rüzgar türbinlerini rutin olarak denetler. Rüzgar türbini incelemeleri, teknisyenin türbini tırmanmasını ve türbinin tüm parçalarını incelemesini gerektirir. Herhangi bir sorun bulunursa, teknisyen sorunları not edecek ve onarım için programlayacaktır. Rüzgar türbinlerinin rutin bakımı veya genel onarımları arasında bir bileşen değişimi, hidrolik sistem onarımı, elektrik sorunlarının giderilmesi, sıvı değişiklikleri ve türbinin torklanması yer alır.

Cloud County Community College sizi doğru akım ve alternatif akımdan motorlara ve jeneratörlere, transformatörlere ve trafo merkezi seviyesinde voltaj regülasyonuna kadar elektrik fonksiyonlarının temelleri konusunda eğiteceğiz. Hidrolik ve mekanik sistemlerde de sınıflar vardır. Mekanik sistemin sınıfı sizi dişliler ve kasnaklardan geçirir ve lazer hizalamasını içerir.

İşiniz rüzgar türbinlerini tırmanmayı ve bakımını yapmayı gerektirdiğinden, saha eğitimimiz ve proje operasyonları sınıfımızda rüzgar çiftliğimizde halatla kurtarma, askıya alınmış erişim platformu ve güvenli tırmanma teknikleri eğitimi alacaksınız.

Rüzgar Enerjisi programına katılan çoğu öğrenci, 2 yıllık Uygulamalı Bilimler Önlisans derecesini alır. Bununla birlikte, halihazırda başka bir disiplinde 2 veya 4 yıllık bir derece almış öğrenciler için 1 yıllık Rüzgar Enerjisi Teknisyenliği Sertifikamız mevcuttur. Kansas rüzgar çiftliklerinden birinde isteğe bağlı bir stajla birleştirilen derece veya sertifika, öğrencilerimiz için sektörde yüksek bir işe alım oranıyla sonuçlandı.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • Yaz Kursu: Enerji Depolama Entegrasyonu - Araçlar, Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Şebeke
    • Stanford, Amerika Birleşik Devletleri
  • Enerji Bilimi ve Teknolojisinde Bilim Yüksek Lisans Diploması (PGDipSci)
    • Dunedin, Yeni Zelanda
  • Enerji Bilimi Yüksek Lisans/P.Grad.Dip
    • Dublin, İrlanda