Keystone logo
Cornerstone Bible College for Mission Training

Cornerstone Bible College for Mission Training

Cornerstone Bible College for Mission Training

SANAL AÇIK GÜN

BİZE KATILIN! SOME.21/Kasım/2023 – 20:00 CET ÖĞRENCİLERİ VE PERSONELLERİYLE TANIŞIN, SORULAR SORUN VE ÜNİVERSİTE HAYATININ TADINI ÇIKARIN.

Tanıtım

Kültürlerarası Çalışmalar için Köşetaşları Merkezi ...

… Misyon Eğitimi için bir İncil Koleji, öğrencilere misyon odaklı bir ortamda pratik ve akademik eğitim sunar. Çoğu Cornerstone çalışanı, derin bir misyon deneyimine sahiptir.

Köşetaş İncil Koleji'nde, insanları kültürlerarası müjdeyi iletmek için eğitiyoruz. Genel İncil ve teoloji çalışmalarının yanısıra, bizim vurgularımız, miskolojik konular, kültürler arası iletişim ve başka bir kültürde yaşamak ve çalışmak için hazırlıktır. Üniversitenin uluslararası ve kültürlerarası toplumunda yaşamak eğitimin bir parçasıdır.

Köşe taş bir interdenominational evangelical İncil kolejidir. Temel Evanjelik inançlara dayanıyoruz. Tartışmaya ve ikincil konularla ilgili görüş ayrılığına açığız, ancak ihtilaf ve aşırılıklardan kaçınmaya çalışalım.

Okul kurulmuş ve WEC-International (web sitesi) tarafından sahip olunan, ancak birçok misyon organizasyonları, yardım ajansları ve kilise misyonları için adaylar yetiştiriyoruz.


Hedefimiz

Cornerstone'un amacı, misyonumuzda ifade edilmektedir:


“Kültürler boyunca pratik Kutsal Kitap temelli görev eğitimi”


Araçlarımız uluslararası bir toplulukta İncil, teolojik, missiolojik çalışmalar ve pratik bakanlık katılımı programıdır.

Amacımız öğrencileri ruhani, zihinsel ve ahlaki açıdan geliştirmek ve onlara İsa Mesih'in Kilisesi'nin gelişmesi ve gelişmesi için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmaktır.


İnanıyoruz

 1. Baba, Oğul ve Kutsal Ruh: Üç kişide sonsuza dek var olan her şeyin yaratıcısı ve savunucusu olan bir Tanrı.
 2. Rabbimiz İsa Mesih'in ilahı ve insanlığı, bakire doğuşu ve günahsız yaşamı, onun mucizeleri, bizim için çarmıhta öfkelenmesi, bedensel dirilişi, Babanın sağ eline yükselişi, arabulucu olarak çalışması, ve güç ve zafer dönüşü.
 3. Kutsal Ruh'un hizmetini yaşamları dönüştürmek ve yaşam ve hizmet için güçlendirmek.
 4. Kutsal Yazılar, Eski ve Yeni Ahit'te, Tanrı tarafından orijinal olarak verildiği gibi, kutsal olarak ilham verilmiş, yanılmaz, tamamen güvenilir ve inanç ve davranışla ilgili tüm konularda nihai otorite.
 5. Düşüşten beri tüm insanlığın günahı ve suçluluğu, böylece her insan Tanrı'nın kararına göre gelir.
 6. Rabbimiz İsa Mesih'in kanıyla kurtuluş ve Kutsal Ruh tarafından yenilenme, kurtuluş için esastır.
 7. Günahkârın yalnızca Mesih'e iman yoluyla Tanrı'nın lütfuyla doğrulanması.
 8. Ölenlerin dirilişi: Mesih'te bulunanlar, Tanrı ile sonsuza dek bir hayata yeniden dirildi ve Mesih'in dışındakiler nihai karara yeniden dirildi.
 9. Kilise'yi oluşturan tüm inananların Mesih'teki birliği, onun dünyadaki tanıklığı olan bedeni.


Siz ve aileniz için bir yer!

Bugünlerde çocuklu çiftler misyoner adaylarının büyük bir yüzdesini oluşturuyor. Cornerstone Bible College for Mission Training , kolejde aile dostu bir ortam yaratmaya çalışmaktadır. Çocukları öğrencilere birleştirmek ve aileye bakmak için yardımcı olmak için hizmet ve tavsiyelerde bulunmak için elimizden geleni yapıyoruz.


Köşe Geçmişi

1947'de WEC International, Glasgow'daki Misyoner Eğitim Koleji'ni kurdu. Büyük ihtiyaç, misyoner adaylarını hazırlamak için özel olarak hazırlanmış bir İncil kolej eğitiminin hissedilmesiydi. Birkaç yıl sonra Avustralya'nın Tazmanya bölgesinde ikinci bir MTC açıldı. Yetmişli yılların sonlarında, Glasgow MTC sınırlı konaklama nedeniyle kapanmak zorunda kaldı. WEC liderliği, Avrupa kıtasında yeni bir yer aranması gerektiğine karar verdi. Hollanda'nın güneydoğusundaki Beugen'deki eski manastırı daha çok duyunca ve araştırdıktan sonra 1988 yılında bulundu ve satın alındı. Manastır, yerel topluma yıllarca hizmet etmiş olan iki Katolik kardeşliğe ev sahipliği yapmıştı. Julie Postel'in kızkardeşleri WEC'in dua ve misyona olan vurgusunu duydukça, mülkünü satmaktan memnundular.


Avustralya MTC'den iki çift bu yeni 'Euro MTC' ye öncülük etti ve ilk öğrenciler 1989 sonbaharında gelmeden önce çok sıkı çalışma yapıldı. Gerçek bir inanç girişimiydi ve çok beklenmedik kaynaklardan çok yardım ve finans geldi.


1997 yılında okulun adı Cornerstone - Kültürlerarası Çalışmalar Merkezi olarak değiştirildi. 1998 yılında yerel ilkokulun bitişiğindeki bina boşaldı ve satın alındı, sınıflar ve çocuk bakım tesisleri için alan arttırıldı.

Konumlar

 • Beugen

  Hagelkruisstraat 19, 5835, Beugen

sorular