Keystone logo
Culinary Institute of Barcelona

Culinary Institute of Barcelona

Culinary Institute of Barcelona

Tanıtım

Okulun amacı insanlara kendi geleceklerini yaratmayı öğretmektir.

Mutfak Dönüşümü İçin Tasarlanmış Bir Enstitü

Bu, Barselona'dan üç öğretmenin, 21. yüzyılın mutfaklarına ve restoranlarına liderlik edecek profesyonelleri yetiştirmeye yönelik bir eğitim projesi olan Culinary Institute of Barcelonau çizmeye başladıkları fikirdir.

AYNI OLMAK İSTEMEYEN PROFESYONELLER İÇİN FARKLI BİR EĞİTİM

Paradigmasını sürekli değiştiren, değerli çözümler sunabilen, teknolojinin, yaratıcılığın ve yeniliğin anahtar olduğu yeni tip profesyoneller talep eden bir dünyada yaşadığımızı biliyoruz. Bu nedenle dijital teknolojinin mekânı Silikon Vadisi'nde uygulanan öğretim modelini uluslararası gastronomiye uyarladık. Bu bizi farklı kılıyor.

Hayatının en iyi deneyimi

Culinary Institute of Barcelona çok kültürlülük, yaratıcılık ve yeniliğe dayalı benzersiz ve tekrarlanamaz bir deneyim yaşamanız için tasarlandı.

Görüş

Bir değişimden doğduk ve durmadan değişmeye devam ediyoruz. Değişim, evrim ile eş anlamlıdır. Ve eğitim aynı zamanda buna da hizmet etmelidir: büyümek ve gelişmek.

Yıllardır toplum takıntılı bir şekilde bilgiyi abartma eğiliminde. Değerlerini, becerilerini ve tutumlarını geliştirmeden genç insanlara çalışmalarında baskı uygulama konusunda hayal kırıklığına kadar ısrar ediyor. Ve bu büyük bir hata.

Geleneksel eğitim merkezlerinde öğrencilere gerçekten iyi oldukları şeyler için değil, bilmeleri beklenen şeyler için değer verilir. Hayal gücü, yaratıcılık, belagat ve hatta zeka (şüpheci) gibi beceriler cezalandırılır. Yenilikçi olmak için motive veya eğitimli değiller, geleceği düşünmeden geçmişten geçmiş için eğitiliyorlar.

CIB'de, tam olarak çok rasyonel olmayan ama kesinlikle duygusal olan aklımızı kullanarak gelişmeyi, sorgulamayı, hayal etmeyi, yeni olasılıkları aramayı ve bulmayı öğretiyoruz.

Bir şeyleri bilmekten çok yapmayı öğretiyoruz. Sevmeyi ve hayatta kalmayı ve kurulu olanı kabul etmemeyi öğretiyoruz. Çünkü kurulanların geçici olduğunu ve hatta çoğu zaman yanlış olduğunu biliyoruz.

Gençlerimizin değişim senaryolarının üstesinden gelebilmeleri, kendilerinin yapabilmeleri ve yeni koşullara mutlak kolaylıkla nasıl uyum sağlayacaklarını bilmeleri için öğretim prosedürlerimizi geliştirmeye takıntılıyız. Hata yapmaktan korkmamayı, hedefler koymayı, takip etmeyi ve hedeflere ulaşmayı öğretmeye çalışıyoruz. Çünkü sadece yanılmaya istekli olanlar gerçekten harika şeyler yapabilirler.

Bu yüzden CIB'yi yarattık. Yapmak için.

Ferran Fisaş

eğitim modeli

Metodolojimizi, 21. yüzyılın zorluklarıyla başarılı bir şekilde yüzleşebilecek liderlerin yetiştirilmesine olanak sağlayan 6 eksene dayandırıyoruz.

1. Meydan okumaya dayalı öğrenme

Pedagojik bir model:

 • Öğrenciyi gerçek problemlerle karşı karşıya bırakır, dönüştürücü liderlik becerilerinin gelişimini destekler ve onları günümüz dünyasında daha rekabetçi hale getirir.
 • Motivasyon ve başarı duygusu yaratır.
 • Öğrenciyi çevre ile ilişkilendirir, böylece somut değer üretilir.
 • Girişimciliği ve insan duygusunu geliştiren zorlu deneyimler sunar.
 • Deneyimsel, işbirlikçi ve bilginin bütünleştiricisidir.

2. Esneklik

Bu nedenle: Esneklik yaşayan bir kavramdır ve tesislerimizin her birinde kendini gösterir. Öğrencinin merkezde olduğu öğretim, aktif ve dinamik alanlar. Ve bu yüzden:

Sınıflarımız değişiyor. Sadece sandalye değil, her öğrencinin ve her sınıfın özelliklerine uyum sağlayan mobil bir kişisel çalışma alanı olan sandalyelerle.

Tüm öğrencilerimizin kendi dillerinde konuşmalarına ve dersleri takip etmelerine olanak tanıyan akıllı çeviri PILOT kulaklığı vardır. Kablo veya komplikasyon yok.

Öğrenci ve sınıf arkadaşlarının kendi başlarına çalışmaları için de zaman vardır.

3. İlham veren öğretmenler

Biliyoruz ki, öğreten akıl olsa da duygudan öğrenirsiniz. Bu nedenle öğretmenlerimizin her biri:

 • Pedagojik deneyimi tutkuyla yaşıyor ve gösteriyor.
 • Öğrenciyle ilgilenir, onun gelişimini zorlar, yönlendirir ve destekler.
 • Alanında akademisyen ve lider olarak öne çıkar, yenilikçidir ve teknolojiden yararlanır.
 • Profesyonel, ticari, akademik ve sosyal ortamlarına aktif ve resmi olarak katılın.
 • Öğrencilerle yakın bir bağı vardır, iyi bir örnektir ve onlarda iz bırakır.

4. Unutulmaz deneyim

Öğrencilerimiz bizimle en az bir yıl geçirirler ve eğitimleri sırasında şunları yaşarlar:

 • Küresel, çeşitli ve çok kültürlü bir öğrenme topluluğu.
 • Kampüs içi ve kampüs dışı akademik ve mesleki uygulamalar.
 • Çeşitli zorluklar sağlayan ve becerilerin gelişimini teşvik eden öğrenci geliştirme faaliyetleri.
 • Ana hedefi başarı olan sunduğumuz 360º Eğitim Programı 5

5. 360º eğitim

Bilgi veren olmakla yetinmiyoruz, tüm öğrencilerimiz 360º eğitim alıyor.

Bilgi: teknolojik, ürün ve kullanım

Beceriler: işi, diğer insanları ve kendilerini yönetmek için.

Tutumlar: liderlik, sosyal ve profesyonel.

Olanaklar: çevrenin ve kendilerinin tanınması için.

Çünkü bu dört daire birleştiğinde başarı ortaya çıkar.

6. Erişilebilirlik ve şeffaflık

Akıllı telefonlar veya dizüstü bilgisayarlar gibi her tür cihazda erişilebilirlik ve şeffaflık

Öğretmenler ve öğrenciler arasındaki tüm CIB iletişimi, yıl boyunca günün 24 saati erişilebilir ve erişilebilir durumdadır.

 • Kişisel, grup ve genel anlık mesajlaşma.
 • Video, ses ve belge arşivi.
 • Gerçek zamanlı olarak video ve ses.
 • Çok kolay, bu Facebook Workplace.

Yemek yapmaktan daha fazlası: YARATMAYI ÖĞRETİYORUZ

 • KEŞFEDİN - Analiz vizyona dönüşür
 • TASARIM - Vizyon fikir olur
 • SUNMA - Fikir gerçeğe dönüşüyor

CIB'de Tasarım Düşüncesine bağlıyız. Yaratıcı dürtüyü en üst düzeye çıkarmayı ve onu sonuçların üretilmesine ve yenilikçi ürünlerin yaratılmasına yönlendirmeyi amaçlayan, net aşamaları ve hedefleri olan bir süreç. IDEO tarafından geliştirilen bir metodoloji.

İŞBİRLİĞİNİ ÖĞRETİYORUZ

CIB'de öğrencilerimize hedeflerine ulaşmak için birlikte çalışmanın önemini öğretiyoruz. Çalışma gruplarımız farklı kültürel, coğrafi ve dil etkilerine sahip sekiz kişiden oluşmaktadır. Öğrencilerimizin zihinlerini çok daha açık ve değişime istekli tutmalarına yardımcı olan kültürlerarasılığı ve kavramların, ilkelerin ve önyargıların değiş tokuşunu teşvik ediyoruz.

BÜYÜMEYİ ÖĞRETİYORUZ

CIB'de liderler yaratırız. Bir lider, başkalarının ona güvendikleri için takip ettikleri kişidir. Bu nedenle öğrencilerimizde sadece kendi hayatlarını değil, aynı zamanda çalışma ekiplerinin hayatını da yönetmelerine yardımcı olacak değerleri ve tutumları geliştiriyoruz. Bunu yapmak için onlara, yaklaşan paradigma değişikliklerinden bağımsız olarak tam olarak gelişmelerini sağlayacak, sürekli değişime uyum sağlamayı amaçlayan beceriler sağlıyoruz. Değişimin kahramanlarını yaratırız.

Kampüs Özellikleri

Hayatınızın en iyi biçimlendirici deneyimi olacak şekilde tasarlanmış uluslararası okul.

  kabul

  Kabul sürecinizi başlatın

  1

  programınızı seçin

  Tüm program sayfalarımızda daha fazla bilgi indirebilir, daha fazla bilgi talep edebilir ve hatta kişisel rehberlik için bir danışmandan arama planlayabilirsiniz.

  2

  Kabul için başvurunuzu gönderin

  Kendinizi yeterince güvende hissettiğinizde, kabul formunu doldurun. İlerlemek, kendinizi konumlandırmak ve sizi adaylığınızın bir sonraki adımına taşımak için en önemli adımlardan biridir. Neyi ifade etmek istediğinizi net bir şekilde yazmak için zaman ayırın.

  3

  Değerlendirme görüşmeniz

  Etkilenirsek, çevrimiçi olacak ve size uygun bir zamanda olacak olan değerlendirme görüşmesi aşamasına geçeceksiniz. Mülakattan sonra, kaydınızı resmileştirmek için kayıt ayınızı resmileştirmek için yaklaşık bir ayınız olacağını unutmayın, bu nedenle bu adımı yalnızca taahhütte bulunabileceğinizi bildiğiniz zaman atmalısınız. Acele etmeyin; doğru zamanda yapın.

  4

  kabul komitesi

  Kabul komitesi haftada bir kez toplanır ve başvurunuzu inceler. Yaşam deneyiminizi, girişimci doğanızı, yaratıcılığa, yeniliğe karşı tutumunuzu ve öğretim modelimizi analiz ediyoruz.

  5

  kayıt

  Kabul bildirimini aldıktan sonra, rezervasyonunuzu onaylamak için aynı haftanın Cuma gününe kadar ve kaydolmak için 14 gününüz olacak. Bu sizi bir CIBer olma yolunda başlatacak.

  Sıralamalar

  Gastronomi eğitimi almak için en iyi okullardan biri: https://www.chefspencil.com/13-best-culinary-schools-in-the-world/

  Konumlar

  • Barcelona

   Santander 49-51 08020 Barcelona Spain, 08020, Barcelona

  sorular