Keystone logo
East Mississippi Community College

East Mississippi Community College

East Mississippi Community College

Tanıtım

Orta öğretim sonrası veya işgücü geliştirme ihtiyaçlarınız için East Mississippi Community College düşündüğünüz için mutluyuz.

EMCC, 1927'de kuruldu ve Mississippi, Scooba'daki tarihi Kemper County Ziraat Lisesi'nden çıktı. Mississippi Community College sisteminin bir parçası olarak East Mississippi, Mississippi'nin doğusunda Clay, Kemper, Lauderdale, Lowndes, Noxubee ve Oktibbeha ilçelerinin halkına hizmet etmek için özel olarak tasarlandı. 1960'ların ortalarında, Üniversite ile paralel akademik yolların yanı sıra endüstri ile ilgili kariyer-teknik Pathways sağlamak için Altın Üçgen Kampüsü kuruldu.

Bir tarım lisesi olarak mütevazı başlangıcından bu yana EMCC, eyaletimizin bugünün iş ortamında başarılı olmak için gereken yüksek vasıflı ve bilgili işgücünü geliştirmesini sağlamak için yerel endüstri ile ortaklık kurmaya kendini adamıştır. Mississippi, endüstriyel ve yüksek teknolojili ekonomik kalkınmada ulusal bir lider olarak kendini kurmaya devam ederken, STEM uzmanlık mesleklerine olan ihtiyaç artmaktadır. Bu amaçla EMCC, öğrencileri Mississippi işletmeleriyle ilişkilendirmek ve onları STEM alanlarında bulunan sayısız kariyer fırsatlarını keşfetmeye teşvik etmek için gayretle çalışıyor.

Konumlar

Konumlar
  • Kemper Street,1512, 39358, Scooba

sorular