Keystone logo
© The University of Fredericton
École nationale d’aérotechnique

École nationale d’aérotechnique

École nationale d’aérotechnique

Tanıtım

Aeroteknik konusunda uzman bir okul

Édouard-Montpetit CEGEP'te bağlı bir okul olan École nationale d'aérotechnique (ÉNA), dünyadaki havacılık alanında en büyük kolej teknik üniversitesi olarak kabul edilmektedir. ÉNA, 37 uçak ve 35 özel laboratuvar ile benzersiz imkanlara sahiptir ve Transport Canada tarafından tanınan Aircraft Maintenance, Aviyonics ve Aerospace Engineering için özel teknik programlar sunmaktadır.

Her yıl düzenli eğitimde yaklaşık 1.300 öğrencinin ve sürekli eğitimde yüzlerce teknisyeni barındırabilen ENA, her yıl okulda eğitim gören etkileyici öğrenci sayısına rağmen, endüstri şu anda bir sıkıntı yaşıyor. Mezunlarımızın istihdam beklentileri ve istihdam beklentileri mükemmel.

ENA, aynı zamanda, Kanada Milli Savunma Bakanlığı tarafından uçak bakım alanında askeri eğitim için yetkilendirilen birkaç okuldan biridir.

Teori ve pratik arasında dengeli bir eğitim sağlamanın yanı sıra, ENA öğrencilerine Çalışma / Eğitim Programına kaydolma ve işyerlerine yurtiçinde ya da yurtdışında erişme fırsatı sunmaktadır. dışarıda.


Eğitim denklikleri

Uluslararası Havacılık Eğitimi Konseyi'nin (CIFA) oluşturulması, ENA'nın uluslararası etkisini sağlamasını sağlamıştır. Bu organizasyon, Avrupa, Amerika ve Kanada standartlarını karşılayan eğitim denklikleri kurmayı amaçlamaktadır.

Konumlar

  • Saint-Hubert

    5555, place de la Savane, J3Y 8Y9, Saint-Hubert

sorular