Keystone logo
ESME

ESME

ESME

Tanıtım

ESME : Sınır Tanımayan İnovasyon Ruhu

1905 yılında kurulan ESME , Eğitim ve Araştırma Bakanlığı'na bağlı, kar amacı gütmeyen özel bir okuldur. Okulun, mühendislerin mühendislik iş piyasasının herhangi bir yönüne zorlanmadan girmelerini sağlayan geniş, iyi gelişmiş bir temele sahip uzun bir mühendis yetiştirme geleneği vardır.

Tanınmış bir mühendislik okulu

Mühendislik ve İşletme alanında en iyi Fransız Okulları «Grandes Ecoles» konsorsiyumunun üyesi olan ESME , aynı zamanda Erasmus Yüksek Öğrenim Beyannamesi'nin imzacısı ve uluslararası Mühendislik Okulları ağı olan « n+i » ağının bir üyesidir.

ESME misyonu, son teknoloji araştırmalar yoluyla mühendisler yetiştirmektir. Bilimsel bilginin ilerlemesine katkıda bulunmayı ve endüstriyel ve uluslararası ortaklıklar yoluyla öğretimimizi genişletmeyi amaçlıyoruz.

71902_71901_rsz_axellericci_coreedusud.jpg

Fransa'da öğrenci yaşantısı

Spordan müziğe ve şaraba kadar pek çok öğrenci kulübüyle ESME rekreasyon da yerini alıyor. Okulda düzenlenen sayısız sosyal aktivite, Fransız yaşam tarzını deneyimlemek ve yeni arkadaşlar edinmek için mükemmel fırsatları temsil ediyor.

Buna ek olarak, okuldaki mezunlar ağı ve endüstrideki temasların geniş ağı uluslararası staj ve kariyer fırsatlarını yurtdışında geliştirmektedir.

Temel araştırma

ESME , tüm öğrencilerin en yeni araştırmalara yakından dahil olmaları için fırsatlar sunar. Gerçekten de, üst düzey disiplinlerarası öğretim kadrosu, endüstriyel ve temel temaslar yoluyla uygulamalı araştırmaların yanı sıra temel araştırmamız dahilindeki akademik araştırmalara kendini adamıştır. Araştırma alanları, örneğin enerji sistemlerinden tıbbi görüntüleme veya adli bilimlere kadar çok çeşitli konuları kapsar.

Ortaklıklar, uluslararası grupları ve start-up'ları ve INSERM (Ulusal Sağlık ve Tıbbi Araştırma Enstitüsü) veya CNRS (Ulusal Bilimsel Araştırma Enstitüsü) gibi prestijli ulusal kurumları içerir. Öğrenciler, stajlar ve projeler yoluyla bu araştırma faaliyetleriyle ilişkilendirilir. Çoğu Yüksek Lisans öğrencisi, bir öğretim üyesinin gözetiminde bir şirket veya araştırma enstitüsü ile işbirliği içinde bir Ar-Ge projesi yürütür.

Konumlar

  • Paris

    ESME 34 Rue de Fleurus, 75006, Paris

programlar

    Kurum ayrıca şunları sunar:

    sorular