Keystone logo
FERRANDI Paris

FERRANDI Paris

FERRANDI Paris

Tanıtım

FERRANDI Paris bir konaklama okuludur ve Conférence des grandes écoles'in (Fransa'da ve yurtdışında yenilenmenin aktörleri olmaları için gastronomi ve otelcilik alanındaki elitleri eğiten CGE) üyesidir. FERRANDI Paris , 100 yıl önce bir yüksek öğretim kurumu olarak kuruldu ( EESC) CCI Paris Ile-de-France Education'a aittir.

Okulda, imza niteliğindeki mutfak çalışmaları ve yenilikçilik yetenekleriyle tanınan, birkaç nesilden oluşan seçkin şefler ve mutfak ve konaklama yöneticileri bulunmaktadır.

Her yerde ve her zaman mükemmellik düzeyiyle tanınan okul, temel konularda uzmanlaşmaya, yenilik yapma becerisine, yönetimsel ve girişimcilik becerileri kazanmaya ve gerçek hayattaki durumlarda uygulamaya odaklanan eğitim kursları sunmaktadır:

FERRANDI Paris , bir okuldan çok daha fazlası; mutfağı, yönetimi, sanatı, bilimi, teknolojiyi ve yeniliği harmanlayan bir keşif, ilham ve değişim alanıdır . Konaklama endüstrisindeki yenilenmenin zorlukları ve mutfak yaratıcılığı etrafında sektörün en büyük isimlerini bir araya getiriyor.

Fransız misafirperverlik sanatının standart taşıyıcısı ve Bölümler Arası Turizm Konseyi, Atout Fransa Stratejik Komitesi ve Turizmde Mükemmellik Konferansı üyesi olan okul, her yıl dünyanın her yerinden öğrencileri çekmektedir.

Görevler

Gastronomi ve Otelcilikte Yenilenmenin Aktörlerini Eğitin

 • Sektörün ihtiyaçlarını karşılayan özel çözümler sunmak amacıyla, gastronomi ve otelcilik yönetimi alanındaki tüm mesleklere yönelik sağlam, kapsamlı ve tanınmış eğitim kursları sunmak
 • Yeni tüketim kalıpları, dijitalleşme, teknik ve düzenleyici gelişmeler ve yeni yönetim uygulamaları karşısında dönüşüme eşlik edin.
 • Yiyecek ve içecek sektöründeki profesyonellerin yanı sıra becerilerini mükemmelleştirmek veya kariyerlerini değiştirmek isteyenlerin girişimci başarısına katkıda bulunun.

Hırsları Geliştirin

 • Gelenek ve yeniliği birleştiren eşsiz uzmanlığımızın yanı sıra öğrencilerimize ve çıraklarımıza mükemmellik zevkini aktarın
 • Öğretimi ve titizliği, merakı, cesareti ve yenilik yapma arzusunu teşvik eden bir zihniyeti teşvik edin
 • Yetenekleri tanımlayın ve teşvik edin, böylece her kişi hem bireysel hem de toplu olarak zengin ve ilham verici bir öğrenme deneyimi elde etsin, böylece yeteneklerine güven duymalarına ve kariyerleri için en iyi seçimleri yapmalarına olanak tanıyın.

Kültürel Mirasımızı Koruyun ve Paylaşın

Yeni mesleki seçimlere ilham vermek ve yeni yetenekler yetiştirmek için kültürel mirasımızın bir parçası olan Fransız mutfağı ve misafirperverlik becerilerini yaygınlaştırmak.

Değerler

FERRANDI Paris Benzersiz Kurslar ve Destek sunuyor

Mezunlarımızın her biri şirketler için arzu edilen bir adaydır: teknik açıdan hatasız, sorumluluk sahibi, ekip içinde çalışabilen ve yeni, yaratıcı ve yüksek etkili teklifleri uygulayabilen.

Öğretimimiz 6 Temel Değer etrafında yapılandırılmıştır:

 • Hırsı Artırmak İçin Yüksek Standartlar
 • Kurallara meydan okumak, girişimlere liderlik etmek ve öne çıkmak için yaratıcılık
 • Güveni artıracak cömertlik, başarının itici gücü
 • Değişimi ve takım ruhunu teşvik eden şenlik
 • Mesleklerimizde sürdürülebilir kalkınmanın zorluklarını üstlenme sorumluluğu
 • Dürüstlük, tüm karlar, tarihi halka hizmet misyonumuz doğrultusunda öğrenci ve çırak yetiştirmeye yeniden yatırılır.

Her alanda ve her zaman mükemmellik

 • Saraylarda, yaşam tarzı otellerinde, Michelin yıldızlı restoranlarda, bistronomide ve yemek hizmetlerinde
 • Yüksek kaliteli yemek pişirme ve konaklamada
 • İnsana ve çevreye saygılı olmak

Çeşitliliğe Açık Bir Okul

Dünyanın her yerinden farklı geçmişlere sahip genç öğrencileri memnuniyetle karşılıyoruz; yemek pişirme, konaklama yönetimi, servis ve sofra sanatlarında yeterlilikler sunmanın yanı sıra becerilerini mükemmelleştirmeyi veya kariyerlerini değiştirmeyi amaçlayan profesyonelleri kabul ediyoruz.

Önemli olan eğitimini verdiğimiz zorlu mesleklere olan tutkunuz, merakınız ve azminizdir.

İstatistik

 • Uluslararası öğrenciler:

  8%

 • 0
 • Öğrenci / öğretim üyesi oranı:

  12 1'e

Kampüs Özellikleri

Paris Kampüsü

Dünya çapında iş ve eğlence amaçlı seyahat edenler için önde gelen destinasyonlardan biri olan Paris, Île-de-France bölgesinin kalbinde, yaklaşık 2.500 gizli otel ve 2.300 restoranla FERRANDI Paris tarihi evidir.

Montparnasse ve Saint-Germain-des-Prés bölgesinin kalbinde

Tarihi Ferrandi Kampüsü'nde 25.000 m2'lik derslik ve laboratuvarlar
Paris'in kalbinde, en ünlü yerlerin yakınında bulunan bir Kampüs; restoranlar ve anıtlar
Fransız mutfağı, pastacılık ve pedagoji alanındaki profesyoneller tarafından tasarlanmış bir program

Dijon Kampüsü

Fransa'nın orta doğusundaki Burgundy-Franche-Comté bölgesinin başkenti Dijon, mükemmel bir kültürel destinasyondur. Resmi olarak "Sanat ve Tarih Şehri" olarak tanınan şehir, 97 hektarlık geniş bir koruma alanına sahiptir.

FERRANDI Paris , Dijon kampüsü, şehrin kalbinde eşsiz ve modern bir bina

Burgundy'de, ünlü Dijon şehrinin kalbinin hemen yanında ve üzüm bağlarına 1 km uzaklıkta yer alan yepyeni kampüsümüz, yeni Cité Internationale de la Gastronomie et du Vin'in bir parçasıdır.

Saint-Gratien Kampüsü

Montmorency Vadisi'nin girişinde ve Paris'in on bir kilometre kuzeyinde yer alan Saint-Gratien, ekonomik faaliyetlerin yoğun olduğu bölgelere yakındır.

Saint-Gratien Kampüsü, 5.000 m² En Son Teknolojiye Sahip Teknik Ekipman

CCI Paris Ile de France tarafından 2014 yılında inşa edilen Saint-Gratien kampüsü 5.000 m² yüzölçümüne sahiptir ve en son teknolojiye sahip teknik olanaklarla donatılmıştır. Bina, Düşük Enerjili Bina etiketiyle Yüksek Çevresel Kalite (HEQ) yaklaşımının bir parçasıdır.

  kabul

  FERRANDI Paris uluslararası öğrencilere hem Otelcilik Yönetimi hem de Mutfak Sanatları alanında tamamen İngilizce öğretilen çeşitli programlar sunmaktadır.

  Adım 1 – Çevrimiçi Başvuru

  Lütfen buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz web sitemizin 'buradan başvur' bölümündeki başvuru formunu doldurunuz:

  • Kazanılan en yüksek derecenin kopyası
  • Pasaport kopyası
  • Özgeçmiş
  • Motivasyon mektubu
  • Referans mektubu (varsa)
  • Alınan herhangi bir aşçılık sertifikasının veya derecesinin kopyası (varsa)
  • Başvuru Ücretlerine İlişkin Ödeme Belgesi (varsa)
  • İngilizce Akıcılık Kanıtı (isteğe bağlı ancak önerilir)

  FERRANDI Paris Uluslararası Mutfak Sanatları Programını takip etmek için programınızın başladığı tarihte en az 18 yaşında olmanız gerektiğini lütfen unutmayın.

  Dokümanların resmi bir tercüman tarafından İngilizceye tercüme edilmesi gerekmektedir. Kopyalar kabul edilir ancak orijinal belgeler talep edilebilir.

  Başvurunuzu gönderdikten sonra bir onay e-postası alacaksınız ve dosyanız Kabul ekibimiz tarafından incelemeye alınacaktır.

  Adım 2 – Seçim Mülakatı (programa bağlıdır)

  Yoğun ve İleri Profesyonel Programlar için nitelikli adaylar, bir Kabul Görevlisi ile 20 ila 30 dakikalık Çevrimiçi Seçim Mülakatına davet edilir.
  Bu toplantının amacı adayın geçmişini, kariyer hedeflerini ve FERRANDI Paris katılma motivasyonunu daha iyi anlamaktır.
  İleri Program adaylarına mülakat sırasında başvurdukları programın alanıyla ilgili (Fransız Pastacılığı veya Fransız Mutfağı) teknik sorular da sorulduğunu lütfen unutmayın. Program zaten temel tekniklere hakim olan deneyimli profesyonellere yönelik olduğundan bu önemlidir.

  Adım 3 – Kabul Jürisi

  Her hafta Kabul Jürileri düzenliyoruz. Kabul Kurulu, başvurunuzu ve Seçim Mülakatınızdan gelen geri bildirimleri ayrıntılı olarak incelemek için toplanacaktır. Akademik geçmişiniz, mesleki deneyiminiz ve uluslararası tanınırlığınız dahil olmak üzere başvurunuzun tüm resmi yönlerinin yanı sıra bir motivasyon mektubu ve varsa bir tavsiye mektubunu da değerlendireceğiz.

  Adım 4 – Kabul Kararı

  Kararlar neredeyse her hafta alınmakta ve Başvuru Jürisinden sonraki 48 saat içinde adaylara bilgi verilmektedir. Kabul temsilcilerimiz, sonuçlarınızı size e-posta yoluyla resmi bir mektupla bildirecektir. Olumlu sonuç alınması durumunda adaylara, resmi kabul mektubunun yanı sıra, kayıt için sonraki adımları içeren bir belge de verilir.

  Vize Gereksinimleri

  AB öğrencileri

  AB vatandaşları ve Lihtenştayn, Norveç, İzlanda, İsveç ve İsviçre vatandaşlarının vize almasına gerek yoktur.

  AB üyesi olmayan öğrenciler

  Diğer tüm ülkelerin vatandaşları, bir Fransız konsolosluğuna veya büyükelçiliğine veya Campus France bürosuna 12 aylık Visa Long Séjour – Titre de Séjour étudiant (VLS-TS) (Uzun Kalma Öğrenci Vizesi) için başvuruda bulunmalıdır. Bu aynı zamanda Fransa'da çalışmanıza da olanak sağlayacaktır.

  Önemli notlar

  • Başka bir AB ülkesi için verilen ikamet VİZESİ ile Fransa'da kalamazsınız
  • Başka bir AB ülkesinde geçerli bir VİZE'niz (öğrenci veya başka bir) varsa, bu Fransa'daki kalış sürenizi kapsamaz; Fransa için VLS-TS'ye başvurmanız gerekecek

  (Fransa'ya vardığınızda doğrulamanız gereken, 6 ila 12 ay geçerli bir vizeniz var.)

  • Halihazırda resmi vatandaşlığınız olmayan bir ülkede yaşıyorsanız, bu ülkeden vize başvurusu yapmanız mümkün olmayabilir, başvuruyu yapmak için vatandaşı olduğunuz ülkeye dönmeniz gerekmektedir.
  • Refakatçi bir eşseniz veya Fransa'da başka bir statünüz varsa, lütfen eğitim almaya ve şirket içi staj yapmaya uygunluğunuzu FERRANDI ve/veya size en yakın Fransız yetkilileriyle kontrol ettiğinizden emin olun.
  • Vizeye ihtiyaç duyan katılımcıların, başvuru koşullarının neler olduğunu öğrenmek için en kısa sürede kendilerine en yakın Fransız Konsolosluğu veya Campus France Bürosu ile iletişime geçmeleri rica olunur. Gereksinimler ve işlem süreleri ülkeden ülkeye değişiklik gösterir; bu nedenle bu işlemleri zamanında yaptığınızdan emin olun.
  • Bir kayıt sertifikasını (kabul paketinizde yer alan “Onay”ın yanı sıra kimliğiniz, mali durumunuz vb. ile ilgili diğer belgeler) göstermeniz gerekecektir. FERRANDI'den başka belgeler de talep edebilirsiniz (örneğin, giriş için bir makbuz) depozito ödemesi) – eğer durum buysa, lütfen bize bildirin; bunu sağlamaktan memnuniyet duyarız.

  Öğrenci Görüşleri

  Konumlar

  • Paris

   Rue de l'Abbé Grégoire, 28, 75006, Paris

   • Dijon

    Parvis de l'unesco, 12, 21231, Dijon

    sorular