Keystone logo
Glendale Community College

Glendale Community College

Glendale Community College

Tanıtım

Glendale Community College (Glendale, CA) 1927'de kuruldu ve bu süre zarfında "85 yıldan fazla Eğitimde Mükemmellik ve Kalite" sunuyor. Glendale College veya " GCC ", bölgesel akreditasyon kuruluşu "WASC" tarafından tamamen akredite edilmiştir ve herhangi bir Sömestr boyunca 16.000 öğrenciyi kaydettirir. Kolej ayrıca 50'den fazla ülkeden 500 Uluslararası öğrenciyi kaydeden aktif ve dinamik bir Uluslararası Öğrenci Programı departmanına sahiptir. GCC , iki yıllık community kolejlerin California sistemi içinde dört yıllık Üniversitelere en yüksek "transfer oranlarından" birine sahiptir. Bu sistem, F-1 vizesi öğrencilerinin ABD Lisans eğitim programlarında zamandan ve paradan tasarruf etmelerine olanak tanıdığından Uluslararası Öğrenciler için idealdir.

46563_GCCADBldg..jpg

Uluslararası Öğrenci Ofisi

  • Dünya seyahat deneyimine ve çoklu dil becerilerine sahip tam zamanlı profesyonel kadro.
  • Kabul işlemleri, değerlendirme ve başarılı kayıt için tam destek.
  • Akademik danışmanlık / sınıf kaydı ve göçmenlik danışmanlığı için tam destek hizmetleri. Güz ve Bahar Dönemlerinde "Yeni Öğrenci Oryantasyonu" açıldı.
  • Uluslararası Öğrenci Kulübü ile hem kampüs içi hem de kampüs dışı aktiviteleri programlama. Aktif Öğrenci Hükümeti Kulüpler, etkinlikler ve atletizm ile birlikte dernek.
  • Kampüs Dışı Konaklama ve Ev Sahibi Aile "Aile Yanı Konaklama" Yerleşimleri

Hızlı gerçekler

Akreditasyon: Tam Akredite Kurum: WASC: Batı Okullar ve Kolejler Birliği. GCC , 1927 yılında kurulmuştur ve CA toplum kolejlerinin en eski biridir. "90 yılı aşkın Eğitimde Mükemmeliyet.

Kabul Koşulları: Lise transkriptleri ve Diploma; Doğrudan ABD merkezli bir Kolej veya Üniversiteden geçiş yapılıyorsa, minimum 2.0 veya "C" not ortalaması. TOEFL iBT'de en az 45 puan veya IELTS 'bant puanı' en az 4.5 - İngilizce ilk eğitim diliniz değilse. Ayrıca, Destek Beyanı Formu ve Banka Hesap Özeti ve bir sayfalık kişisel makale. TOEFL veya IELTS olmayan ve bir Dil Okulu programından yatay geçiş yapan öğrenciler için "Şartlı Kabul" mevcuttur.

Kampüs ve Tesisler: “San Rafael Dağları” nın yamaçlarında yer alan 100 dönümlük ve 25 binadan oluşan manzaralı ve modern kampüs - Glendale Şehri'ne ve Büyük Los Angeles silüeti ve metro alanının bazı kısımlarına bakmaktadır. Evlerin ideal bir yerleşim bölgesinde çok güvenli banliyö konumu. Glendale şehri, Güney Kaliforniya'da "Mücevher Şehri" olarak anılıyor.

Verilen Dereceler: Sanatta Önlisans (AA), Bilimde Önlisans (AS); kısa süreli Sertifika programları ve Genel Eğitim kursları ile birlikte. Toplam 75 Akademik Branş; ABD'deki dört yıllık üniversitelere tamamen transfer edilebilir

Kayıt Sayıları: Toplam 15.000 öğrenci; 50'den fazla ülkeden 500 Uluslararası vize öğrencisini (her dönem) içerir. Geleneksel olarak temsil edilen başlıca ülkeler arasında Güney Kore, Japonya, Çin, Hong Kong, Endonezya, Vietnam, Tayvan, İsveç, Suudi Arabistan, Filipinler, Brezilya ve Ermenistan bulunmaktadır.

Fakülte / Personel: Tam zamanlı ve yarı zamanlı fakülte eğitmenleri - seçtikleri disiplinde Master ve Doktora dereceleri almışlardır. Küçük sınıflar (ortalama 25 ila 30 öğrencilik sınıflar), seminerler ve modern bilgisayar / fen laboratuvarları.

Barınma ve 'Aile Yanı Konaklama': Kampüs dışı konutlar, daireleri, misafirhaneleri ve Amerikalı ev sahibi aileleri veya Aile Yanı Yerleştirme Şirketi aracılığıyla "Aile Yanı Konaklama" seçeneklerini içerir - ISP, Uluslararası Öğrenci Yerleşimleri. Not: kampüs içi barınma veya yurt tesisleri mevcut değildir. Aile yanında konaklamalar için ISP ile iletişime geçin: [email protected]; Web sitesi: www.ISPHomestays.com.

Başlıca Çalışma Alanları: Önlisans Derecelerine götüren 75 Akademik Bölüm. Popüler çalışma alanları arasında Muhasebe, Animasyon Tasarımı, Sanat / Güzel Sanatlar, Havacılık (Uçuş Görevlisi Sertifikası); İşletme, Bilgisayar Bilimi / Bilgi Sistemleri, Mutfak Sanatları (Restoran / Otel yönetimi ile); Dans, Grafik Tasarım, Kitle İletişimi, Müzik, Sağlık Bilimleri / RNHemşirelik, Doğa / Fizik Bilimleri, Tiyatro ve Gösteri Sanatları.

Üniversitelere Transfer Oranı: Glendale Community College geleneksel olarak California toplum kolejleri sistemi içinde en yüksek “transfer oranlarından” birine sahiptir. Glendale College öğrencilerinin çoğu (Önlisans Derecesini ve en az 60 birim dönem kredisini tamamladıktan sonra), California Eyalet Üniversitesi (CSU) sistemi veya Kaliforniya Üniversitesi (UC) sistemini içeren çeşitli kampüslere transfer olur. Ayrıca, birçok özel kurumla yapılan “transfer anlaşmaları” arasında Güney Kaliforniya Üniversitesi (USC), Loyola Marymount Üniversitesi, Pepperdine Üniversitesi bulunmaktadır. & Occidental College - diğer Bölgesel Akredite kurumlar arasında. GCC "src =" https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/45/45995_Screen_Shot_2017-03-28_at_5.36.00_PM.png "alt =" GCC "/ >

Akademik Programlar

Glendale Community College , 1927'den beri Glendale ve çevresine, değişen dünyanın ihtiyaçlarını karşılayan akademik mükemmellik konusunda güçlü bir itibar kazanarak hizmet etmektedir. Tamamen akredite edilmiş bir kurum olarak Glendale CC, heyecan verici çeşitli akademik, mesleki ve kısa vadeli kurs programları sunar. Kolej, Önlisans derecesine götüren 75 akademik ana dalın yanı sıra çok çeşitli Genel Eğitim kursları sunar - öğrencilere üniversitenin ilk iki yılı için gereksinimleri tamamlama ve ardından tam kıdeme sahip bir üniversiteye geçme fırsatı verir. Bu, uluslararası öğrencilerin Amerika Birleşik Devletleri'ndeki eğitimlerinde zaman ve paradan tasarruf etmelerini sağlar. Glendale'deki uluslararası öğrenciler, öğrencilere akademik planları, başarılı olmak için gereken genel oryantasyon becerileri ve tam zamanlı öğrenci olarak ders kaydı (dönem başına 12 ünite) hakkında tavsiyelerde bulunan akademik danışmanlarla bireysel toplantılar düzenleyebilir.

GCC

Konum ve İklim

Glendale Community College , Los Angeles'ın yaklaşık on mil (veya 20 kilometre) kuzeydoğusunda güvenli ve banliyö bir yerleşim bölgesi olan Glendale Şehri'nde yer almaktadır. Modern ve gelenekselin harmanlandığı Glendale College, San Rafael Dağları'nın Glendale'deki vadilere ve Los Angeles silüetinin bazı kısımlarına bakan yamaçlarında manzaralı bir yamaç kampüsü sunmaktadır. Kampüs, Planetaryum ile yeni "Bilim Merkezi" kompleksi ve yeni yenilenen Öğrenci Merkezi / Kitapevi, Kafeterya ve Mutfak Sanatları tesisi dahil olmak üzere 100 dönümlük ve 18 binadan oluşmaktadır. Diğer hizmetler ve olanaklar arasında yenilenmiş bir kütüphane, çeşitli bilgisayar laboratuvarları, öğrenci sağlık merkezi, transfer merkezi, matematik / bilim merkezi, ileri teknoloji merkezi, sahne sanatları için bir oditoryum, öğrenci sanat sergileri, spor salonu ve atletizm pisti bulunmaktadır. Glendale Şehri 200.000 kişilik bir nüfusa sahiptir. Güney Kaliforniya iklimi genellikle kış aylarında 15 ° C'den yazın 35 ° C'ye kadar değişen ortalama sıcaklıklarla yıl boyunca ılıman ve sıcak bir iklimdir.

Uluslararası Öğrenci Hayatı

Tüm yeni uluslararası öğrencilerin Güz ve Bahar dönemlerinden önce özel bir oryantasyona katılmaları gerekmektedir. Öğrenciler, özel danışmanlık, test ve akademik kurs planlaması için dönem derslerinin başlamasından en az iki hafta önce gelmeye teşvik edilir. Öğrenciler, Kolej Başkanı, çeşitli öğretim üyeleri, personel, kabul personeli ve sağlık sigortası temsilcileri tarafından karşılanır. Öğrencilere kayıt sürecinde ayrıntılı talimatlar ve yardım sağlanır. İlgili tüm göçmenlik düzenlemeleri ve prosedürleri ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Yönlendirmeden önce sınava giremeyen öğrenciler için İngilizce yerleştirme testi mevcuttur. Kampüs dışı konaklama bilgileri, apartman daireleri, oda arkadaşı yerleştirme veya belki de ev sahibi bir Amerikan aileyle yaşamak isteyen öğrencilere sunulur. Glendale'deki uluslararası öğrenci nüfusu, Kolej topluluğunun aktif ve ayrılmaz bir parçasıdır. Kültürel ve sosyal etkinlikler arasında öğrenci yönetimiyle ilgili Uluslararası Öğrenciler Derneği ve bir moda şovu, dünya müziği, kültürel sergiler, yemek fuarı ve akşam yemeği dansıyla tamamlanan ilkbaharda yıllık "Uluslararası Hafta" yer alır. Uluslararası Ofis ayrıca Güney Kaliforniya çevresindeki yerel cazibe merkezlerine çeşitli "saha gezileri" düzenlemektedir.

46564_GCCPlanetariumDome.jpg

Konumlar

  • Glendale

    1500 North Verdugo Road , 91208-2894, Glendale

sorular