Keystone logo
© Eli Haney, Northwest University photographer
Hawaii Tokai International College

Hawaii Tokai International College

Hawaii Tokai International College

Tanıtım

1992 yılında bir Amerikan iki yıllık liberal sanat koleji olarak kurulan Hawaii Tokai International College (HTIC) Kapolei şehrinde bulunuyor. Batı Okul ve Kolejler Birliği (WASC) Topluluk ve Gençlik Kolejleri Akreditasyon Komisyonu tarafından akredite olan HTIC, Japonya'nın Tokai Üniversitesi Eğitim Sisteminin tek Amerikan kampüsüdür. HTIC, TES kurucusu Dr. Shigeyoshi Matsumae'nin kombine eğitim felsefelerini ve UH Community College Sisteminin eski profesörü ve kurucusu olan Hawaii Başbakanı Emeritus Üniversitesi'nden Dr. Richard Kosaki'yi yansıtır. Her iki erkek de aktif eğitim konusunda güçlü bir inancı paylaşmış, bu sayede öğrenciler sadece bilgi edinmekle kalmayıp, aynı zamanda yaşam boyu öğrenenler olmak için eleştirel düşünme, iletişim becerileri ve entelektüel merak geliştirmiştir.

Bir bilim adamı olarak Dr. Matsumae, güçlü bir liberal sanat eğitiminin, teknolojik olarak ilerlemiş bir dünya için gerekli olan ahlaki ve sosyal bir bilince katkıda bulunacağına inanıyordu. II. Dünya Savaşı'ndaki deneyimleri, uluslararası alanda eğitimli bir eğitimin, dünya barışının sürmesi için en iyi yol olduğuna inanmasına neden oldu. Bu nedenle, Tokai Üniversitesi Eğitim Sistemi (TES), Danimarka ve Avusturya'da bulunan tesisler ile Japonya'nın her yerinde geniş bir eğitim ve araştırma kurumları ağıdır. Hawaii'nin eşsiz coğrafi konumu ve zengin çok kültürlü ortamı, TES'in Amerikan kampüsü için mükemmel bir yer haline getirdi.

Böylece HTIC, Dr. Matsuma'nın inançlarını örneklendirir ve yansıtır. Japonların sahibi olmasına rağmen, HTIC akredite bir Amerikan liberal sanat genç kolejidir. HTIC'nin kuruluşunda Dr. Kosaki, Tokai'nin dünya barışının misyonunu çizdi ve Kolej'in hedefi olarak bir öğrenim topluluğunda birlikte çalışacak ve birlikte yaşayacak uluslararası bir öğrenci organı olarak belirlendi.


Topluluk Katılımı

HTIC'deki tüm öğrenciler yerel topluluğa katılmaya teşvik edilir ve yıllar boyunca toplum merkezlerinde, okullarda, günlük bakım tesislerinde, çiftçi pazarlarında, plaj temizliklerinde ve Hawaii Uluslararası Film Festivali, Great Aloha Run ve Honolulu gibi etkinliklerde gönüllü olarak çalışmaktadır. Maraton. İlk elden gözlem ve iş topluluğuna ve yerel yönetime katılım fırsatları da var.

HTIC'nin eğitim programlarına ek olarak, kolej, çalışmalarını atölyeler, seminerler, konferanslar ve eğitim almak isteyen gruplarla paylaşarak topluluğun hayatına katılır.

Hawaii 21. yüzyılın derinlerine doğru ilerlerken, HTIC gibi kurumlar “küresel köy” ün artikülasyonu ve kültürel olarak farkında olmak isteyen herkes için gerekli uluslararası köprüler yaratmada hayati bir rol oynayacaktır. Tıpkı HTIC genç, enerjik ve kararlı Öğrencilerin hayatlarını iyileştirmek için bu köprüleri sağlamasıyla HTIC, akademisyenler, araştırmacılar, hükümet ve iş dünyası liderleri arasında çeşitli konularda ve konularda fikir alışverişini teşvik etmeye adanmıştır. Bunu yaparken HTIC, Batı Oahu topluluğunun aktif bir parçası olmayı sürdürmeyi, dinamizm ve büyümeye pek çok olumlu yönde katkıda bulunmayı umuyor - tıpkı çok kültürlü Hawaii'nin HTIC'nin uluslararası öğrencilerine ve ziyaretçilerine sıcak ruhu deneyimleyeceği bir mekan sağladığından Aloha.


Kurumsal Öğrenme Çıktıları

HTIC'nin Kurumsal Öğrenme Çıktıları, öğrencileri üretken küresel vatandaşlar haline getirme misyonuna dayanmaktadır. Bu öğrenme çıktıları, Kolej'in derslerinin, programlarının, hizmetlerinin ve faaliyetlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. HTIC'de sunulan tüm kurslar, uygun olduğu şekilde, bu öğrenme çıktılarını içermektedir.

(Ayrıca, seçilen sınıflar her dönem “yoğun” sınıflar olarak belirlenmiştir ve bu üç spesifik sonucu vurgulamaktadır: yazma, sözlü iletişim ve / veya işbirlikli öğrenme.)


Etkili iletişim becerileri

Öğrenciler analitik olarak okurlar, ayırt edici bir şekilde dinlerler ve hem yazılı hem de sözel olarak açık, etkili ve yaratıcı bir şekilde izleyiciye, duruma ve içeriğe uygun bir şekilde iletişim kurarlar.

Öğrencilerin elde etmesi gereken bu Kurumsal Öğrenme Çıktısını içeren beceri, bilgi ve değerler:

 • Oral
 • Yazılı
 • Okuduğunu anlama
 • Entellektüel ve Pratik Beceriler


Entellektüel ve Pratik Beceriler

Öğrenciler, farklı bağlamlarda ve alanlarda entelektüel ve pratik becerileri gösterir, sınıfta ve sonrasında karşılaşılan sorunlara mantıklı çözümler sunar ve yorumlar.

Öğrenciler kantitatif ve bilimsel analizler yapar ve akıl yürütme, iddia veya bilgileri değerlendirir. Öğrenciler ayrıca, yaratıcılığın ve sanatın bilinçli bir şekilde takdir edilmesini de gösterir.

Öğrencilerin elde etmesi gereken bu Kurumsal Öğrenme Çıktısını içeren beceri, bilgi ve değerler:

 • Kritik düşünce
 • Nicel Akıl Yürütme
 • Yaratıcılık
 • Bilgi ve Teknoloji Okuryazarlığı
 • Estetik Takdir
 • Evrensel vatandaşlık


Evrensel vatandaşlık

Öğrenciler, çeşitliliğin ve çok dilliliğin takdir edilmesini içeren benliğin ötesinde bir farkındalık duygusu gösterirler. Öğrenciler ayrıca, küresel anlayışa ve dünya barışına katkıda bulunan işbirliği, etik davranış ve diğer davranışları da uygularlar.

Öğrencilerin elde etmesi gereken bu Kurumsal Öğrenme Çıktısını içeren beceri, bilgi ve değerler:

 • Çapraz kültürel anlayış
 • Etik Akıl Yürütme
 • İkinci dil yeterliliği
 • Kooperatif Öğrenme
 • Dünya Barışı Sorunlarını Anlamak


program

HTIC her yıl dört akademik dönem sunuyor. Yeni öğrenciler dört haftalık 10 haftalık dönemimizin başında çalışmalarına başlamayı seçebilirler: Güz (Eylül / Ekim), Kış (Ocak), Bahar (Nisan) veya Yaz (Haziran / Temmuz)

Konumlar

 • Kapolei

  Farrington Highway,91-971, 96707, Kapolei

sorular