Keystone logo
Housatonic Community College

Housatonic Community College

Housatonic Community College

Tanıtım

Housatonic Community College , Connecticut'ın en büyük şehri Bridgeport'ta yer alır ve Southwestern Connecticut'ta on bir kasaba alanına hizmet eder. Connecticut State College & Universities'in bir üyesi olan kolej, kapılarını 1966'da Norwalk Community College'ın bir şubesi olarak açtı ve 1967'de bağımsız oldu. 1997'de HCC, Bridgeport şehir merkezindeki mevcut yerine taşındı. Beacon Hall, 2008 yılında HCC kampüsündeki ikinci bina oldu. Housatonic Museum of Art and Sculpture Garden, üniversitenin öğretim misyonunun bir parçasıdır. Koleksiyonda yaklaşık 4000 eser ve bina genelinde sergilenen 1700'den fazla eserle Müze, Burt Chernow Galerileri'nde konferanslar, gösteriler ve değişen sergiler sunuyor.

Yakın zamanda yenilenen Lafayette Salonu, yeni bir karşılama merkezi, öğrenci hizmetleri ofisi, restore edilmiş sanat stüdyosu ve okul kütüphanesinin ve bilim laboratuvarlarının genişletilmesini içermektedir.

Housatonic, New England Commission on Higher Education (NECHE) ve Connecticut Board of Regents for Higher Education tarafından akredite edilmiştir.

Toplum ve öğrenci ihtiyaçlarına yanıt olarak Housatonic, dört yıllık kurumlara geçişe hazırlık için ön lisans programları ve mesleğe yönelik ön lisans ve sertifika programları sunmaktadır. Kısa süreli, kredisiz kurslar, seminerler ve çalıştayların yanı sıra hedeflenen öğrenci hizmetleri, topluluk ve kişisel zenginleştirme ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olur. Bu programlar öğrencileri iş, endüstri, imalat, sağlık hizmetleri, güzel sanatlar, tiyatro, dijital medya, erken çocukluk eğitimi, doğa bilimleri, bilgisayar sanatları ve bilgi sistemleri ve insan hizmetlerinde işe ve ilerlemeye hazırlar. Kolej ayrıca yerel işletmelere ve kurumlara çalışanlarının becerilerini eğitme ve güncelleme konusunda yardımcı olur.

Konumlar

Konumlar
  • Lafayette Boulevard,900, 06604, Bridgeport

sorular