Keystone logo
Instituto Superior de Contabilidade e Administração do Porto

Instituto Superior de Contabilidade e Administração do Porto

Instituto Superior de Contabilidade e Administração do Porto

Tanıtım

ISCAP

tarih

Bugün bildiğimiz adıyla ISCAP - tarihsel kökleri çok daha uzak olmasına rağmen Muhasebe ve Porto İdaresi Enstitüsü, 6 Mayıs sayılı Kanun Hükmünde Kararname 327/76 kaynaklanıyor. Nitekim, bu Porto Sanayi ve Ticaret Enstitüsü kuruldu o 1886 yılında (30 Kararnamesi 1886 Aralık), ülkemizde sınai ve ticari eğitim organizasyonu kuramsal temellerini bırakır sonra Bakan Emidio Navarro oldu.

1891 yılında, John Franco'nun teknik eğitim reformları bağımsız okullar dönüştürerek değil, bu Enstitünün değişmeden endüstriyel ve ticari bölümler kalmıştır. ticaretin temel dersler çıkarıldı ve üst ulaşır iki derece içine üç yıla indirildi ve ayrılmıştır. 1896 yılında bkz Porto Sanayi ve Ticaret Enstitüsü, diğer okulların eşdeğer olan Colleges, kabul edilmesi: Ticaret (1886 30 Aralık kararı ile oluşturulan) derecesi ve Sanayi Enstitüleri öğretilen yüksek Dersin eski Üstün ve Ticari. Porto Sanayi ve Ticaret Enstitüsü 1918 yılına kadar, sorunlu bir yolu, kesin rehberlik eksikliği geçti, Ticari Enstitüsü'nde dağıtma ticari kısmını ayrılmış 1 Aralık sayılı KHK 5029,, yayınlandığı tarih Liman ve Ticaret Limanı bir Yüksek Enstitüsü. Bu tarih, ilk süresi Endüstriyel Enstitüleri, 1924 yılına kadar devam bir duruma ilişkin Ticaret Enstitüsü ayrılmasını sağlar. Bu segmentasyon olduğunca çabuk bilgi bu yeni alanlar birleştirme ve sadece 1933 yılında bir nihai segmentasyonu için seçmesi, ancak geçicidir. Porto sonra lakaplı Ticari Enstitüsü kuzey sermayenin piyasa çalışmalarının en üst düzeyde tutmak için ve aynı zamanda akademik yaşamın çeşitli yönleriyle yükseköğretimin ambiyans için ortalama teknik eğitim kurumu olduğu için zaman tanınır.

Kanun Hükmünde Kararname'nin sayılı 38031 tarafından işletilen reform, 4 Kasım 1950, hiçbir şekilde bu eğitim kurumunda özelliklerini değiştirir. Aksine, 1974 siyasi iklimi belirgin teknik kurslar, çünkü zaman Enstitüsü hayatında derin değişiklikler, işletmek önemi artmaya geliyor.

Bu yeni bağlamda, ülkenin ilerlemesi sırasında kıt oldu kıdemli personelin iyi bir performans, talep etti. Böylece, ISCAP, yüzyıllar boyunca, profesyonellerin nesiller kurdu ve yükseköğretim kurumlarında eklenir, okullarından biri olarak kabul edilmektedir. Bu olay Ticari Enstitüleri tarafından mezunları mezunlarının atama, "mesleki teknik eğitimin 6 grup öğretmen eğitimi kabul için çok nitelikli" bir derece alırsınız sağlar. 6 Mayıs Kanun Hükmünde Kararname No 327/76 - Bu mevzuat daha sonra yüksek öğrenim ağı ticari kurumları entegre olacak ne bir öncüsüdür. Böylece görüşmek yetkisi "tüzel kişiliği ve idari ve eğitim özerklik, yüksek öğrenim," statüsünde, Yüce Muhasebe ve İdare Enstitüsü mevcut atama doğar "lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri." öğretim yılı 1975-1976 yılında, Porto Muhasebe Enstitüsü ve Yönetim sayılı Kanun Hükmünde Kararname 313/75, Muhasebe ve İdare ve Dilleri ve Sekretarya Lisans kursları bakanı geçer. Bu kurslar daha sonra ekonomik ve muhasebe bilimleri evrimi ve işgücü piyasasının gereklerine göre sayılı KHK 7 Ekim 918/83 ve sofrearam ardışık ayarlamalar düzenlenmiştir.

Enstitü nedeniyle ülkedeki mevcut belirsizlik, ancak, tarih 1976 sonrası çalkantılı bir dönem yaşıyor. Enstitüler, Lisans, Lisans ve Doktora derecelerini görüşmek yetkisi, onlar Üniversitesi Eğitim entegre, ancak daha sonra yasal hükümler Politeknik çevreleri aranmalıdır. Bu belirsizlik bağlamı yalnızca Kanun Hükmünde Kararname No dönüşüm ya da önceki okulların evrimi ve 1988 yılında Porto Politeknik Enstitüsü'nde Porto Muhasebe ve İdare Enstitüsü entegrasyonu, sonucu okul / yüksek enstitüleri tanımlanması ile sona erdi 3 70/88 Mart o. enstitüler bir coğrafi bağlamda, Muhasebe ve Yönetim alanlarında nitelikli teknisyen yüksek öğrenim için amaç ve teşvik gerçeği Bu yeni yasal çerçeve, eğitim ve ekonomik ve sosyal yapılar arasındaki değişimi. Onlar da bu yeni çerçeveyi güçlendirmiştir Politeknik Muhasebe ve İdare Enstitüleri, hedefleri arasındaki benzerlikleri bulundu.

24 Ekim sayılı Kanun Hükmünde Kararname 443/85, Muhasebe Yüksek Enstitüleri organik yapısını kurar ve Yönetim ayrıca öğretim elemanı pass, Kanun Hükmünde Kararname No 185/81 tarafından idare edilecek belirtiyor kariyer Politeknik oluşturulan 1 Temmuz. Ancak, onlar da lisans dersleri ve İhtisas Yüksek Çalışmaları oluşturulan, Politeknik kendi gibi Eğitim Yasası açıkça nitelendirir derece. 1983 yılında Gümrük lisans (Yönetmelik hayır gelir. Ekim 07 918/83), ayrıca (Nizam yok değiştirilen bu acı. 22 Mayıs 238/86). 1993-1994 eğitim-öğretim yılından itibaren, Gümrük Derecesi bu başarı, Yüksek Öğrenim Ticaret atama benimseyen. nesnel çalışma ağırlaştırılmış bir nedeni işletmelerin rekabet daha yüksek hizmetler sektöründe teknik ihtiyaçlarını eksikliği ortadan kaldırmayı amaçlar beri Pazarlama Lisans Kursu, "izin bir boşluğu doldurmak için öğretim yılı 1996-1997 açıldı öncelikle "Avrupa Birliği'nde Portekiz entegrasyonunun bir sonucu olarak. Ayrıca gelen Lisans derecesini haiz ve İdare ve Teknik Gümrük Denetim, Mali Kontrol, Sekreteryası, - Nizam No 751/86, 17 Aralık, aynı zamanda İhtisas Yüksek Çalışmaları ders (EESC'nin) oluşturuldu hangi bir önceki lisans ders ile tutarlı bir bütün oluşturur. Bu, pratik açıdan, bir hibe tercüme "tüm akademik ve mesleki amaçlar için Bachelor lisans eşdeğer." 1991 yılında, Muhasebe Komitesi oluşturulmuş ve Yönetim İhtisas Çeviri, 1995 yılında ikincisi izledi.

eğitim-öğretim yılı 1997-1998 yılı sonunda, ISCAP Komitesi'nin "ın Denetim, Finansal Yönetim, Muhasebe ve İşletme, Yönetim Danışmanı, Uluslararası Ticaret (Uluslararası Yönetim şube ve Gümrük İdaresi) ile işgücü piyasasında etkin öğrencileri yerleştirilir ve Uzman çeviri. Çünkü yürütülen yeniden tasarlanırken, ISCAP 1998 yılından beri, öğretmeye geçer, BA Muhasebe ve İdaresi (şube Muhasebe ve Yönetim, Finansal Yönetim ve Denetim), Uluslararası İşletme, Diller ve Sekreterlik (şube Sekreterliği Yönetimi ve Çeviri uzman) ve Pazarlama. akademik yıl 2001/2002 yılında da Kamu Yönetimi dalı verilecek.

Şimdi yeni tesisler, resmen 1996 yılında açılmış, ISCAP bu on yılın sonuna Minho Üniversitesi tarafından düzenlenen Muhasebe ve Yönetimi Yüksek Lisans, alır ve Porto Politeknik Enstitüsü ile işbirliği içinde. 1996 yılında açılan rağmen, yeni binaya taşınma Kasım ayında bir önceki yıla göre gerçekleşir.

akademik yıl 2003/2004 yılında Tercüme Şube İhtisas Tercümanlık İhtisas, 21 Temmuz Sipariş No 602/2003 tarafından onaylanmış değişiklik olacağını söyledi. 2004/2005 yılında 1 atfedilen döngüsünde de iki aşamada Kurumsal İletişim Derecesi seyrini oluşturulur, aynı şekilde, lisans (6 yarıyıl) ve 2, Lisans derecesi (2 yarıyıl) 20 Şubat Sipariş sayılı 161/2006 tarafından onaylanmıştır. Bu nedenle aslında sadece dört bir toplam süresi önceki ayırt edilir. Ancak, bu planın sadece bu öğretim yılında hakim ve şu anda sadece üç yıl içinde derece kurulmasına yol açan Bologna anlaşması, uygun oldu. Hala planlanan süresi 4 dönemdir kendi Usta, aynı adı, operasyon için onay beklenmektedir. Ayrıca öğretim yılı 2005/2006 Dilleri ve Sekreterliğin derste adı "Yönetim Görevlileri" benimsenmesi ve bu yüzden sadece 6 yarıyıl süresi var, giderek Bologna Anlaşması'na yeterli oldu. Ayrıca üç Masters çalışmasını teklif edilmiştir: Çeviri Bilgisayar (yabancı dil ve edebiyatlarının bilimsel alanı) Destekli; Uzmanlık Mütercim Tercümanlık ve yönetim danışmanları (yönetim bilimleri bilimsel alan) (yabancı dil ve edebiyatlarının bilimsel alanı).

akademik yılında 2007/2008 Bologna Anlaşması'na Muhasebe ve Yönetim ders programı, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama uygun faaliyete geçti. Bu derece şimdi altı sömestr var. onların master dereceleri de önerilmiştir ama hala Uluslararası Ticaret ve Pazarlama onayını bekliyor.

Konumlar

  • Porto

    R. Jaime Lopes Amorim 4465-004 S. Mamede de Infesta , , Porto

    sorular