Keystone logo
© Uni.
Isuru

Isuru

Isuru

Tanıtım

Isuru : KENTSEL PLANLAMA VE YENİLEME Isuru ENSTİTÜSÜ


1947'den bu yana şehir planlamacılarını eğiten Isuru , Isuru beri Kent Planlama ve Bölgesel Planlama'da Master (120 ect) düzenliyor.

Bu eğitim, bir yüksek öğrenim diploması (geçiş diploması, yüksek lisans) ve profesyoneller (sürekli eğitim) sahiplerine yöneliktir.

Isuru tüm disiplinlerden (peyzaj, sosyoloji, mimarlık, çevre, sosyal ve ekonomik bilimler, plastik sanatlar, hukuk, vb.) Öğrencileri ağırlamaktadır.

Fakülte, üniversitelerde ve yüksek öğretimde aktif olan uygulayıcılar ve öğretmenlerden oluşur, tüm ağlar birleştirilir.

Usta 18 sene 21 saat akşam verilen kurslarla üç yıl boyunca yayılır, bu da profesyonel bir aktivitenin uygulanmasına veya diğer çalışmaların paralel olarak devam etmesine izin verir.


bilgi

Yüksek Planlama ve Yenileme Enstitüsü, Brüksel'deki Saint-Luc enstitülerinin bir parçası olan ve şehir planlamasında yüksek lisans düzenleyen bir sosyal tanıtım kurumudur. Isuru , 1947 yılında, yeniden yapılanma bağlamında, şehir plancısı Henri Gillis, mühendis-mimar ve Gaston Bardet tarafından kuruldu. Bu kurucuların kent planlamacılığının mesleği vardı ve onun hümanist bir yaklaşımı vardı, bu da bugün hâlâ enstitünün değerlerinin temeli olan pratikte kökleşmiş ve çok disiplinliydi.

Isuru , Belçika'daki (UCL, ULB) diğer şehir planlama enstitüleri ile ve Lille 2 Üniversitesi'nin planlama ve kentsel planlama enstitüsü de dahil olmak üzere yurtdışında işbirliği yapmaktadır.

Isuru , şehir planlamasında eğitim ağlarına aktif olarak katılmaktadır: APERAU (Planlama ve Kent Planlaması Eğitim ve Araştırma Teşvik Derneği) ve AESOP (Avrupa Okulları Okulları Birliği).

Isuru ayrıca mesleğin beklentileri doğrultusunda profesyonel çevre ile yakın bağları sürdürmektedir. Bu nedenle, Isuru , Belçika Şehir Plancıları Odası, Avrupa Şehir Plancıları Konseyi ve ALUMNISU'nun “mezunlarını” (mezunlar, Isuru @ gmail.com) bir araya getiren dernek Isuru .

Konumlar

  • Saint-Gilles

    Rue d'Irlande, 57, 1060, Saint-Gilles

programlar

    Kurum ayrıca şunları sunar:

    sorular