Keystone logo
Italian Academy

Italian Academy

Italian Academy

Tanıtım

Italian Academy Hakkında

Italian Academy uluslararası öğrencilere İtalya'daki en üst düzey yüksek öğrenime erişim fırsatları sağlar. Italian Academy prestijli İtalyan Üniversiteleri ve Güzel Sanatlar Akademileri ile ortaklaşa, üniversite Pathway ve hazırlık programlarının yanı sıra dil sertifikaları da sunmaktadır.

Italian Academy Kampüsü , şehir merkezinde, arkeoloji müzesi ve parkın yanında, sahile ve Ortygia adasına kısa bir yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Neapolis Çalışma Merkezi, narenciye ağaçları, Akdeniz bitki örtüsü, asırlık palmiye ağaçları ve manolyaların yanı sıra diğer birçok egzotik ağaç ve bitkiyle dolu 2 dönümden fazla yemyeşil botanik bahçesine sahip tarihi bir villadır. Açık hava dersleri, laboratuvarlar, atölyeler, açık hava film geceleri ve dil değişim etkinlikleri gibi kültürel aktiviteler genellikle bu büyüleyici ortamda düzenlenmektedir: Siracusa'nın kalbinde, öğrencilerin kendilerini tarih, doğa ve dinamik bir toplulukla çevrili buldukları huzurlu bir vaha. uluslararası öğrencilerin Ortigia Çalışma Merkezi, Ortigia adasındaki Siracusa'nın merkez meydanında yer almaktadır. Merkez, dünyaca ünlü Duomo katedraline bakan sınıflara sahip, 12. yüzyıldan kalma barok Palazzo Beneventano'da yer almaktadır.

Dersler hem Italian Academy kampüsünde hem de ortak üniversite tesislerinde verilmektedir.

Syracuse, Sicilya

Sıcak Karşılama Topluluğu

İtalyanların giden doğası ve sıcak misafirperverliği dünya çapında takdir görmesine rağmen, küçük ve güvenli bir şehir olan Syracuse'de yaşayan uluslararası öğrenciler, herkesin cana yakın ve rahat bir atmosfer yaratmasına yardımcı olan yerel halktan aldıkları karşılama için her zaman açık kollarda şaşırıyor Öğrencilerimiz memnuniyetle anlatıyorlar.

İtalya ve Avrupa'yı Keşfetmek İçin Stratejik Bir Başlangıç Noktası

Syracuse aynı zamanda Sicilya'nın tüm güzelliklerini yaşamak isteyenler için stratejik bir merkezdir, sadece bir taş adanın diğer tüm önemli turistik yerlerinden uzaktadır: Tapınaklar Vadisi ve Agrigento'daki Scala dei Turchi, Mt. Etna, Avrupa'daki en yüksek volkan ve tepenin zirvesinde yer alan Taormina. Ayrıca tüm ana İtalyan lokasyonlarına ulaşmak çok kolaydır: Yakındaki Fontanarossa Havaalanı, günlük ve düşük maliyetli uçuşlarla Syracuse'u bütün büyük şehirlere (Roma, Floransa, Venedik, Milano, Napoli) bağlar.

Eski Akdeniz Dünyasının Başkenti

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Syracuse (İtalyanca'da Siracusa), İtalya'nın Sicilya adasının güneydoğu kıyısında bulunan bir hazine hazinesidir. 3 bin yıldan fazla bir süredir, birçok görkemli medeniyetin geçişine tanıklık eden zengin bir sanat ve kıymetli mimarlık topladı.

Güvenli ve Misafirperver Bir Toplum, Canlı ve Dinamik Bir Şehir

Bugün Syracuse şehri, sıcak ve misafirperver, hareketli maceralara ve aynı zamanda kültür akbabalarına sunacak çok canlı bir şehir. doğal liman veya şehri çevreleyen bozulmamış plajları ve deniz rezervlerini keşfedin.

Yerel Öğrencilerle Arkadaş Olun

Italian Academy , uluslararası öğrencilerin yerel öğrencilerle tanışmalarını ve arkadaş edinmelerini sağlamak için düzenli olarak kültürel değişim etkinlikleri düzenlemektedir. Syracuse gibi bir şehirde İtalyan akranlarıyla uzun süreli bağlantılar kurmak ve dostluklar kurmak kolaydır. Yerel halkla iletişim kurmanın konuşulan dile olan güveni geliştirmede önemli bir rol oynadığını kabul ediyoruz.

Temasta olmak!

Öğrenci danışmanları ekibimiz, sizi her adımda desteklemekten memnuniyet duyar: Kayıt ve vize başvurularından ayrılış hazırlıklarına, oryantasyon ve yeni şehrinize ve evinize yerleşmeye.

İtalya'da Yüksek Öğrenime Açılan Kapınız

Konumlar

  • Syracuse

    Piazzale San Marziano, 1, 96100, Syracuse

    sorular