Keystone logo
Justus-Liebig-Universität Gießen

Justus-Liebig-Universität Gießen

Justus-Liebig-Universität Gießen

Tanıtım

Justus-Liebig Üniversitesi, 400. yıldönümünü 2007'de kutladı. Üniversite, bu kutlamaları bireysel konu profilini vurgulama, güçlü yönlerini gösterme ve üst düzey araştırma girişimlerini sunma fırsatı olarak aldı.

JLU'nun hem eyalet hem de federal düzeylerde yürütülen mükemmellik girişimindeki ezici başarısı, Üniversitenin geleceğin getirebilecekleri ile yüzleşmeye hazır olduğunu kanıtlıyor. Mükemmellik inisiyatifi çerçevesinde yapılan son seçim turlarının ilki, Ekim 2006’da, JLU’nun iki projesi, "Kardiyopulmoner Sistem" mükemmellik kümesi ve "Uluslararası Kültür Araştırmaları Lisansüstü Merkezi" ile güçlü rekabetin ötesine geçti . JLU bu nedenle ülke genelinde rekabet edenler arasında en üst düzeydeki kurumlardan biridir.

Araştırma ve Öğretim

JLU, hukuk, ekonomi ve işletme çalışmaları, doğa bilimleri ve beşeri bilimler alanlarında geniş ve disiplinlerarası bir araştırma ve öğretim yelpazesini, Almanya için benzersiz olan çeşitli alt disiplinlerle birleştirmektedir.

Eşitlik Kavramı

JLU, en yüksek kadın öğrenci oranına sahip Alman üniversiteleri arasındadır. Üniversite, fırsat eşitliği politikasını ve kadınların bilgi sistemine kalıcı entegrasyonunu enerjik bir şekilde teşvik etmek için bunu hem bir şans hem de bir zorluk olarak görüyor.

Bölgedeki Üniversite

Giessen, Orta Hessen'in pitoresk bir bölgesinde yer almaktadır ve özellikle öğrenciler için çok çeşitli kültürel etkinlikler sunmaktadır.

Giessen ve çevresi çeşitli eğlence etkinlikleri sunmaktadır - çevredeki birçok gölden birinde su kayağı, Lahn'de kürek çekme ve kano yapma, bölgedeki çeşitli kalelerden birini gezme veya bölgeye uzun süreli gezi yapma Yakındaki Vogelsberg ve Wetterau doğa rezervleri ve dinlenme alanları. Giessen'in sinemaları, tiyatroları, kulüpleri ve müzeleri kentin kültürel profilini tamamlar.

Giessen Şehri

78.500 nüfusu ve 39.000 öğrencisi ile Giessen, kültürel yaşamına yansıyan bir gerçektir - tüm Alman kasaba ve şehirlerinin en yüksek öğrenci yoğunluğuna sahiptir. Lahn vadisinde ve çevresindeki tepedeki ülkedeki pitoresk konumu, mükemmel boş zaman değerlendirme değeri sağlamaktadır.

Konumlar

  • Giessen

    Licher Straße 76, D-35394 Giessen, 35394, Giessen

sorular