Keystone logo
Maastricht University, University College Maastricht (UCM)

Maastricht University, University College Maastricht (UCM)

Maastricht University, University College Maastricht (UCM)

Tanıtım

Maastricht Üniversitesi (UM), 21.000 öğrencisi ve 4.000 çalışanı ile Hollanda'daki en uluslararası üniversitedir ve büyümeye devam etmektedir. Üniversite, yenilikçi eğitim modeli, uluslararası karakteri ve araştırma ve eğitime çok disiplinli yaklaşımı ile öne çıkıyor.

Yüksek kaliteli araştırma ve çalışma programlarının yanı sıra sosyal katılıma güçlü bir şekilde odaklanması sayesinde UM, kısa sürede sağlam bir itibar kazandı. Bugün dünyanın en iyi genç üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Maastricht Üniversitesi'ni seçmek için on neden

 1. Probleme Dayalı Öğrenme ile kişisel yaklaşım
  UM'deki öğrenciler küçük eğitim gruplarında öğrenirler, bu da sizin aktif olarak katıldığınız ve geleceğiniz için gerekli becerileri kazandığınız anlamına gelir. Eğitmenler genellikle sizi adıyla tanır ve her zaman erişilebilir ve cana yakındır.

 2. Eşsiz programlar
  UM, Hollanda'da başka hiçbir yerde bulunamayan bir dizi eğitim programı sunmaktadır. Örnekler arasında Avrupa Halk Sağlığı Lisansı, Adli Tıp, Kriminoloji ve Hukuk Yüksek Lisansı ve Küresel Sağlık Yüksek Lisansı sayılabilir.

 3. Hollanda'daki en uluslararası üniversite
  Programlarımızın çoğu İngilizce olarak da sunulmaktadır ve öğrencilerimizin %55'i ve personelimizin yaklaşık %45'i yurt dışından gelmektedir. Bu, UM'yi Hollanda'daki en uluslararası üniversite yapar.

 4. Araştırma
  Büyüyen insan dokusundan sürdürülebilirlik konularını keşfetmeye kadar çok disiplinli araştırmamız, eğitimimizi besleyen verimli bir üreme alanı sağlar. Akademisyenler, öğretime yoğun bir şekilde dahil olurlar ve ilgili öğrenciler, araştırmaya kendilerinin dahil olması için çeşitli seçeneklere sahiptir.

 5. Dünyanın en iyi genç üniversiteleri arasında
  UM, genç üniversiteler için Times Higher Education sıralamasının 2017 baskısına göre dünya çapında beşinci en iyi genç üniversitedir. Diğer sıralamalarda da UM sürekli olarak iyi puanlar alıyor: 2017'de UM, 50 yaşından küçük üniversiteler için QS sıralamasında 15. sırada yer aldı.

 6. eğitim inovasyonu
  Öğretmenleri de destekleyen ve öğrenciler için mükemmellik programları sağlayan UM Edlab'de eğitim metodolojimizi geliştirmek için sürekli çalışıyoruz.

 7. Avrupa'nın kalbi
  Maastricht, Hollanda'nın en güney ucunda, Avrupa'nın tam kalbinde yer almaktadır. Sadece birkaç saat içinde Brüksel, Amsterdam, Paris veya Londra'da olabilirsiniz ve birkaç hava alanı da bir saatlik sürüş mesafesindedir.

 8. Maastricht şehri
  Tapijn sahasında sinemalar, tiyatrolar ve yüzlerce kafe, bar ve restorandan yepyeni bir spor merkezine ve yapım aşamasında olan son teknoloji çalışma tesislerine kadar Maastricht, tarihi bir merkezi olan yaşayan bir şehirdir. Ve her akademik yıl, unutulmaz bir Inkom haftası ile başlar.

 9. Onur programları
  Ekstra zorluklardan hoşlanan öğrenciler için bir dizi onur programı sunuyoruz: Premium, MaRBle ve Honors+.

 10. Bir iş bulmak
  UM Araştırma Merkezi Eğitim ve İşgücü Piyasası (ROA) tarafından yapılan araştırma, mezunların yaklaşık %96'sının mezun olduktan sonraki birkaç yıl içinde ücretli bir işte çalıştığını gösteriyor (Maastricht Üniversitesi mezun anketleri 2017).

İstatistik

Hızlı gerçekler

 • Hollanda'daki en genç ve en uluslararası üniversite
 • 21.000 öğrenci, 4.000 personel, 50.500 mezun
 • dünyanın en iyi genç üniversitelerinden biri (THE, QS)
 • Dünya Çapında Üniversiteler Ağı (WUN) ve Genç Avrupa Araştırma Üniversiteleri Ağı (YERUN) içindeki tek Hollanda üniversitesi

  Konumlar

  • Maastricht

   Minderbroedersberg 4-6, 6211 LK, Maastricht

   programlar

    Kurum ayrıca şunları sunar:

    sorular