Keystone logo
Merritt College Associate of Arts in Liberal Arts: Kültürlerarası Çalışmalar
Merritt College

Associate of Arts in Liberal Arts: Kültürlerarası Çalışmalar

Oakland, Amerika Birleşik Devletleri

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Aug 2024

USD 7.120 / per semester *

Kampüste

* sömestr birimi başına yerleşik olmayan/uluslararası öğrenim; Dönem başına 46 $ - California Community College kayıt ücreti

Tanıtım

Sanatta Önlisans Liberal Sanatlar: Kültürler Arası Çalışmalar lisans programı, Kültürler Arası Çalışmalarda ağırlıklı olarak geniş bir liberal sanat ve bilim bilgisi isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Bu program, öğrencinin genel eğitim gereksinimlerini karşılayabileceği ve ayrıca CSU veya UC'deki ana dallarla ilgili aktarılabilir kurs çalışmalarına odaklanabileceği için California Eyalet Üniversitesi'ne veya California Üniversitesi'ne geçiş yapmayı planlayan öğrenciler için ideal bir seçimdir.

Bu kurslar, farklı kültürlerden insanlar arasındaki kültürler arası etkileşimlerin anlaşılmasına özellikle vurgu yaparak, Sosyal ve Davranış Bilimlerinde çalışmayı içeren çok çeşitli disiplinlerde tipik olarak bulunan perspektifi, kavramları, teorileri ve metodolojileri vurgular. Öğrenciler daha büyük bir toplumun üyeleri olarak kendileri ve başkaları hakkında çalışacaklardır. Tartışma konuları, insanların kendilerine ve diğer toplumlara tepki olarak nasıl davrandıkları hakkında eleştirel düşünmeyi teşvik edecek ve öğrencilerin toplumların ve sosyal alt grupların nasıl işlediğini değerlendirmelerine olanak tanıyacaktır. Antropoloji, Sanat, Çocuk Gelişimi, İletişim ve İngilizce, Çevre Yönetimi, Etnik Araştırmalar, Coğrafya, İnsan Hizmetleri, Müzik, Psikoloji, İspanyolca ve Sosyoloji dersleri kabul edilmektedir. Liberal Sanatlarda AA derecesi: Kültürler Arası Çalışmalar, öğrencileri diğerlerinin yanı sıra antropoloji, sosyoloji veya etnik veya kültürel çalışmalar gibi sosyal bilimlerdeki dört yıllık kurumlarda ana dallara hazırlayacaktır.

Liberal Sanatlar: Kültürlerarası Çalışmalar Sanatta Önlisans derecesi, derece kursu gereksinimlerinin ve Genel Eğitim gereksinimlerinin tatmin edici bir şekilde tamamlanmasının ardından verilecektir. Aşağıdaki derece dersleri Genel Eğitim Ders Listesi'nde yer aldığından, toplam 37 veya daha fazla ünite olmak şartıyla hem derece hem de Genel Eğitim gereksinimlerini karşılamak için kullanılabilirler. Bir kurs, çeşitli kategori alanlarında listelenebilse bile, bir kez derece için ve bir kez yalnızca Genel Eğitim gereksinimleri için kullanılabilir.

  • Eğitim hedefinizle ilgili Genel Eğitim modeli için CSUGE veya IGETC'yi seçin.
  • Bilgisayar Okuryazarlığı ve Etnik Çalışmalar'da eksiksiz gereksinimler.
  • Program gereksinimlerinden 21 üniteyi tamamlayın.
  • Program gereksinimlerinde listelenen tüm dersler CSU'ya transfer edilir. Birçok kurs da UC'ye aktarılabilir.

Okul Hakkında

sorular