Keystone logo
© Universiti Tun Abdul Razak (UNIRAZAK)
Netherlands Maritime Institute of Technology (NMIT)

Netherlands Maritime Institute of Technology (NMIT)

Netherlands Maritime Institute of Technology (NMIT)

Tanıtım

70013_ship-helm-759954_640.jpg

NMIT HAKKINDA

Denizcilik endüstrisi modern işletmelerin belkemiğini oluşturur ve dünya mallarının yüzde 90'ından fazlasını taşımakla yükümlüdür. Deniz taşımacılığı olmadan, modern dünyada gerekli olan ölçekte malların ve eşyaların ithalatı ve ihracatı mümkün olmayacaktır. Ekonomik bir taşımacılık modeli ve artan ticaret liberalizasyonu olarak deniz taşımacılığının artan etkinliği ile deniz ticareti, dünya üzerinde milyonlarca insanı karada ve denizde istihdam ederken genişlemeye ve gelişmeye devam ediyor.

Endüstrinin geleceği kesinlikle umut verici görünüyor. Küresel ölçekte, dünya genelinde ülkeler ekonomik büyümeyi teşvik etmek için uluslararası ticaret faaliyetlerine yoğunlaşmaktadır. Önümüzdeki 10-15 yıl içinde, dünya ticaretinin önemli ölçüde büyümesi ve bu sayede, deniz ticaret hacminin, bugün her yıl 10 milyar ton kargo miktarından, 2030 yılında 20 milyar ton kargo miktarının iki katına çıkması bekleniyor.

Malezya'ya geri döndüğümüzde, liman ve deniz altyapısına olan artan yatırımın yanı sıra ulusal bağlantıdaki artış, ülke için güçlü bir ekonomik büyüme ve sürdürülebilir bir geleceğin temelini oluşturacak gerçekten olumlu katalizörler olarak görülüyor. Ülkenin önde gelen konteyner limanları olan Port Klang ve Port of Tanjung Pelepas (PTP), dünyanın en büyük 20 konteyner limanı arasında yer almaya devam ederek deniz ticaretinin faaliyetlerini daha da güçlendirecek ve Malezya'yı bölgesel bir denizcilik merkezine dönüştürecek.

Netherlands Maritime Institute of Technology (NMIT) , büyüyen sanayiye ve insan sermayesi talebindeki artışa yanıt olarak, denizcilik eğitim, öğretim, araştırma ve danışmanlık faaliyetlerini üstlenmek amacıyla 2011 yılında kurulmuştur. ASEAN'ın kalbinde ve hareketli bölgesel denizcilik endüstrilerinin birleşim yerinde bulunan NMIT, akredite edilmiş çeşitli akademik ve eğitim programlarının sunumu ile deniz, lojistik ve petrol ve gaz endüstrilerinde ulusal ve bölgesel rekabet edebilirliği stratejik olarak konumlandırmıştır. "Mükemmellik Amaçlı Mükemmellik" sloganımızla, öğrencilere ve endüstri personeline başarılı bir denizcilik kariyeri için gerekli olan doğru becerileri, geniş bilgiyi ve değerli tecrübeyi sağlamaya çalışıyoruz.

2011'de kurulduğumuzdan bu yana, hem Johor Bahru'daki Şehir Kampüsümüz hem de İskandar Puteri'deki EduCity Kampüsü'nde 2.000'den fazla öğrenciyi destekledik. NMIT şu anda liman işletmeciliği, nakliye yönetimi, deniz lojistiği, deniz hukuku ve denizcilik iş güvenliği alanında diploma seviyesinde programlar sunmaktadır

VİZYON

2020 yılına kadar dünya çapında bir denizcilik kuruluşu olmak.

MİSYON

Denizcilik alanına fayda sağlayan yüksek kaliteli eğitim, öğretim, araştırma, ticaret uzmanlığı ve liderlik sağlamak.

AMAÇ

Yetenekli denizcileri geliştirmek ve dünya çapında denizcilik eğitimi ve teknolojik çözümler yoluyla toplulukları hedeflemek için yüksek gelirli fırsatlar sağlamak ve böylece insanlığın iyileştirilmesi için yaşam kalitesini artıracağız.

Konumlar

  • Johor Bahru

    NMIT@City Campus Level 11-14, Kotaraya Office Tower, Galleria@Kotaraya, Jalan Abdullah Ibrahim, 80000 Johor Bahru, Johor Darul Takzim, Malaysia, , Johor Bahru

sorular