Keystone logo
Olds College of Agriculture & Technology

Olds College of Agriculture & Technology

Olds College of Agriculture & Technology

Tanıtım

Bir tarım ve ev ekonomisi okulu olarak başlangıcından bu yana, Olds College program tekliflerini genişletti ve yıllar içinde daha fazla kariyer odaklı programlar sunmak için büyüdü. Aşçılık ve dikiş dersleri, ünlü Moda programımıza dönüştü, makine dersleri, Tarım ve Ağır İş Mekaniği programları ve tarım becerileri, Tarım Yönetimi ve Bahçe Bitkileri programlarımıza dönüştü.

Gerekenlere sahipsiniz ve Olds College oraya ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Hem öğrenci hem de başarılı bir mezun olarak, sizi zorlayacak ve heyecanlandıracak bir kariyerde gelişme potansiyeline sahipsiniz. Programlama, uygulamalı araştırma ve endüstri ortaklıklarımız sayesinde, öğrenciler ile tarım ve teknoloji endüstrileri arasındaki işbirliğine odaklanan yenilikçi ve teknolojik olarak gelişmiş öğrenme ortamımızda başarılı olacaksınız.

Görev beyanı

Alberta'nın tarım topluluğu, küresel olarak liderlik edecek yetenek, bilgi ve düşünce liderliğine sahiptir. Bu sonuç, yönetim ve sürdürülebilirliği gösterecek şekilde üretilecektir.

Hızlı Bilgiler

 • 3800 Toplam Öğrenci
 • 53/47 Erkek / Kadın Oranı
 • Öğrencilerin %82'si Alberta'lı
 • 2000 Acre Çiftlik Akıllı Çiftlik
 • 2017/2018'den 2018/2019'da %15 Tam Yük Eşdeğeri artış
 • 180 Çift Kredili Öğrenci 2018/2019
 • Ortalama Sınıf Büyüklüğü 25
 • Öğrencilerin %75'i 25 yaşın altındadır
 • Öğrencilerin %96'sı Olds College'ı bir arkadaşına tavsiye ediyor

Neden Eskiler Koleji?

Uygulamalı araştırmamız ve entegre öğrenimimiz sayesinde, tarım, bahçecilik, arazi ve çevre yönetimi konusunda uzmanlaşmış Kanada'nın Akıllı Tarım Koleji olmaktan gurur duyuyoruz. Mezunlarımızın başarılı olma becerilerine sahip olmalarını sağlamak için programlamamızı geliştirmek ve uyarlamak için sektörle yakın bir şekilde çalışıyoruz.

 • Güzel Kampüs
 • Entegre Öğrenme
 • Uygulamalı araştırma
 • Kampüs İçi Konut

Öğrenci Pathways

Olds College'a katılmak size eğitim yolculuğunuz boyunca kullanabileceğiniz çeşitli fırsatlar ve Pathways sunar.

İster 1 yıllık Sertifika programlarımızdan birinde, ister 2 yıllık Diploma programlarımızdan birinde veya bir İstihdam Öncesi veya Çıraklık programında başlayın, sertifikanızı tamamladıktan sonra eğitiminizi geliştirmenin çeşitli yolları vardır. Diploma mezunu olarak, Diploma Sonrası Sertifika programlarımızdan birine girebilir veya Uygulamalı Bilimler Lisans Derecesi programına gidebilirsiniz. Programlarımızın birçoğunun diğer ortaöğretim sonrası kurumlara da transfer olanakları vardır.

Araştırma ve İnovasyon

Olds College Yenilik Merkezi (OCCI)

1999'dan beri Olds College, Alberta'da inovasyona dayalı kırsal ekonomik kalkınmayı ilerletmeyi amaçlayan uygulamalı araştırma faaliyetinde liderlik rolü oynamıştır. Olds College Yenilik Merkezi'nin görevi, pazar odaklı uygulamalı araştırma ve etkinleştirme süreçleri ve yeni ürünler geliştirerek tarım, bahçecilik, arazi ve çevre yönetimi sektörlerinde yeniliği geliştirmektir.

 • Kanada'nın En İyi Araştırma Kolejlerinde İlk 50'de
 • 28 Milyon Dolarlık Uygulamalı Araştırma Fonu

175'ten fazla müşteri, ortak ve kuruluşla görüşerek 95'ten fazla projeye imza attı.

Kampüs Özellikleri

  kabul

  Başvurmaya Hazır mısınız?

  Olds College'ın size göre olduğuna karar verdiğinizde, başvuru sürecinin adımlarını anlamak önemlidir. Program başlangıç tarihinden en az 4-6 ay önce başvurmanızı önemle tavsiye ederiz - bu, başvuru (3-6 hafta) ve Çalışma İzni işlemlerine izin verir. Çalışma İzni İşleme süreleri için Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık web sitesine yakından dikkat etmek önemlidir.

  1. Apply Alberta online aracılığıyla bir başvuru gönderin ve 160 $ (CAD) tutarındaki iade edilmeyen başvuru ücretini ödeyin
  2. Ön kabul değerlendirmesi için tüm destekleyici belgeleri bize gönderin - lütfen başvuru sırasında oluşturduğunuz Alberta Öğrenci Numaranızı (ASN) ekleyin. Orijinal transkriptler, nihai bir kabul kararından önce gerekli olacak ve belgeler verilecektir.
   • Tüm destekleyici belgelerin zamanında gönderilmemesinin Olds College işlem sürelerini önemli ölçüde geciktireceğini lütfen unutmayın.
   • Orijinal belgelerinizi nasıl göndereceğiniz hakkında bilgi için lütfen Uluslararası Belge Gerekliliklerine bakın.
  3. Uluslararası başvuru sahipleri, istedikleri program için özel kabul koşullarını karşılamalıdır.
  4. Eksiksiz bir başvurunun işlenmesi için 3-6 hafta bekleyin. Kabul Görevliniz sizinle e-posta yoluyla iletişime geçecektir. Eksik başvuruların işlenmesi daha uzun sürer.
  5. Kabul belgelerini aldıktan sonra, başvuruda bulunun ve geçici vizenizi ve çalışma izninizi alın. Ayrıntılar için kendi ülkenizdeki Kanada büyükelçiliği veya konsolosluğu ile iletişime geçin.
  6. Kabul Mektubunuzda belirtilen son tarihe kadar 1.500 $ (CAD) öğrenim ücreti depozitosunu Flywire aracılığıyla ödeyerek programdaki yerinizi ayırtın.
  7. Geçici Vize/Elektronik Seyahat İzni ve Çalışma İzniniz için başvuru belgenizi Kabul Mektubunuzda belirtilen son tarihe kadar Kabul Görevlinize gönderin.

  Destekleyici belgeler

  • Lise ve Lise Sonrası Transkriptleri Gönderin
  • İngilizce Dil Yeterliliğini Gönder
  • Belgeleriniz İngilizce dilinde değilse, teslim sırasında belgelerle birlikte onaylı bir İngilizce birebir çeviri (kelimesi kelimesine) sağlamanız gerekir. (Olds College, öğrencilerin Scholaro Transkript Çeviri kullanmasını önerir)
  • Hangi belgeleri sunacağınızı öğrenmek için lütfen Uluslararası Belge Gerekliliklerimize bakın. Ülkeniz listede yoksa, hangi belgelerin sunulması gerektiğini belirlemek için bizimle iletişime geçin.

  Lütfen dikkat: Üzerinde kurumun mührü, kaşesi veya imzası bulunan kapalı zarf içinde lise, yüksekokul veya üniversite tarafından verilen onaylı resmi belgeler gereklidir.

  Uluslararası Dokümantasyon Değerlendirmesi

  Bir kabul teklifi alabilmeniz için orijinal transkriptlerinizin/diplomalarınızın/sınav sertifikalarınızın değerlendirme için Olds College'a sunulması gerekir. Olds College'a başvuran tüm adaylar, lise/lise seviyesindeki eğitimin tamamlanmasına göre değerlendirilir. Başka bir ülkede eğitimini tamamlamış adayların uygun lise belgeleri ve kimlik bilgileriyle mezun olmuş olmaları gerekir.

  *Transkript değerlendirmesi Olds College Kabul Ofisi tarafından tamamlanacaktır*

  • Başvurduğunuzda, bir ön kabul değerlendirmesi tamamlanacak ve bu değerlendirmenin amaçları doğrultusunda uluslararası belgeler taranabilir ve e-posta ile [email protected] adresine gönderilebilir. Belgeler tek bir PDF belgesinde birleştirilmelidir. Düşük kopya kalitesi nedeniyle taranan kopyaların okunması zorsa kabul edilmeyecektir.
  • Bir ön kabul değerlendirmesi tamamlandıktan sonra, Kabul Görevlisi resmi transkriptlerin veren kurum veya kuruluş tarafından kapalı bir zarf içinde Olds College'a gönderilmesini talep edecektir.
  • Belgeleriniz İngilizce dilinde değilse, teslim sırasında belgelerle birlikte onaylı bir İngilizce birebir çeviri (kelimesi kelimesine) sağlamanız gerekir.
  • Başvuru sahiplerinden, başvurularını desteklemek için doğrulama belgelerini sunmaları istenebilir (örn. WAEC kazı kazan kartı/e-pin, Giriş Kartı vb.)
  • Resmi belgeler alındıktan sonra, istenilen programda hala yer olduğu varsayılarak, bir Kabul Teklifi yapılacaktır.
  • Resmi belgelerin alınmasındaki gecikmeler, programın resmi belgeler alınmadan önce kapasiteye ulaşması durumunda başvuru sahibinin bekleme listesine alınmasına neden olabilir. Uluslararası başvuru sahiplerinin, başvuru yaptıklarında resmi belgeleri Olds College'a göndermeleri önemlidir.

  Önceki Öğrenmenin Tanınması

  Bir Olds College programına kabul edildikten sonra, yeni programınıza yönelik transfer kredisi almaya hak kazanıp kazanamayacağınızı görmek için önceki lise sonrası eğitiminizin herhangi birinin değerlendirilmesini talep edebilirsiniz. Transfer kredisi değerlendirmesini tamamlamak için aşağıdakileri göndermeniz istenecektir:

  • Lise sonrası transkriptlerinizin imza ve/veya resmi kaşenin göründüğü noter tasdikli renkli kopyası
  • Transfer kredisi için değerlendirilmek istediğiniz derslerle ilgili tüm ders özetlerinin veya açıklamalarının kopyaları

  Lütfen Dikkat: Tüm transkriptler, kurs ana hatları ve diğer destekleyici belgeler İngilizce olmalıdır. Belgeleriniz başka bir dildeyse, orijinal belgelerin noter tasdikli renkli bir kopyasıyla birlikte onaylı bir İngilizce harfi harfine çeviri (kelimesi kelimesine) sağlamanız gerekir.

  Konumlar

  • Olds

   50 Street,4500, T4H 1R6, Olds

   sorular