Keystone logo
OTOXO Productions

OTOXO Productions

OTOXO Productions

Tanıtım

Hakkımızda

OTOXO Productions 2008 yılında kurulan ve merkezi Barselona'da bulunan ödüllü bir belgesel yapım şirketidir. Büyük toplumsal sorunların ardındaki insan yüzleri ve duyulmayan sesler ile toplumsal değişimi şekillendiren öncü ve yenilikçi insanlar hakkında filmler yapıyoruz. Çalışmalarımız aracılığıyla sosyal adaletsizliğe meydan okumak ve daha kapsayıcı, ilerici ve umut dolu bir dünya için mücadele eden kişi ve grupları desteklemek istiyoruz.

OTOXO'nun belgeselleri hem İspanya'da hem de uluslararası düzeyde The Guardian, GuideDoc, TV3 ve BTV ve BCN Mes gibi kanal ve platformlarda TV ve medyada düzenli olarak yer aldı. Filmler ayrıca Beyrut'tan Toronto'ya, Saraybosna'dan Mumbai'ye, Los Angeles'tan Loch Ness'e kadar dünyanın dört bir yanındaki festivallerde ödüller aldı.

OTOXO Productions ayrıca BTV ve BCN Mes ile işbirliği içinde televizyon ve çevrimiçi medya için belgeseller ve kısa belgeseller yöneterek seçilen katılımcılara görsel-işitsel sektörde ilk profesyonel adımlarını atma fırsatı veren “Endüstriye Giriş Programı”nı yürütüyor.

John

Müdür

John, 2006'dan beri belgeseller yapıyor ve her zaman ana odak noktası OTOXO olsa da, REC Audiovisuals, Noon Films ve Andrés Bartos Amory gibi isimlerle işbirliği yaptı. Çalışmaları, Uluslararası Saraybosna Festivali, KASHISH Mumbai Uluslararası Film Festivali, Nevada Kadın Filmleri Festivali, Portobello Film Festivali, Loch Ness Film Festivali ve Barselona GREC Festivali dahil olmak üzere dünyanın her yerindeki film festivallerinde takdir gördü.

Yönetmen ve senarist olarak gösterdiği başarının yanı sıra, özellikle gelişmekte olan film yapımcılarıyla yaptığı çalışmalarda belgesel yapımı konusunda da öğretim görevlisidir. INto INdustry Program direktörü olmasının yanı sıra King's College London ve Sheffield Doc/Fest ile çalıştı. Ayrıca El Punt Avui TV'de Haberler ve güncel olaylar programı 'En İyi Saatimiz' programında düzenli olarak panelist olarak yer almaktadır.

John aslen İskoçya'lıdır ancak 2007'den beri Barselona'da yaşamaktadır. Aberdeen Üniversitesi'nden Sosyal araştırmalar alanında yüksek lisans derecesine sahiptir ve Gazetecilik, Sosyal Araştırma alanlarındaki profesyonel geçmişi ve İskoç Irk Eşitliği Komisyonu için çalışması sayesinde belgesellere dahil olmuştur.

tom

Müdür

Tom 2007'den beri belgesellerde çalışıyor. OTOXO'daki çalışmalarının yanı sıra National Geographic, Padi Productions ve TV3 için de çekimler yaptı. Filmleri dünyanın dört bir yanında Ottowa International Shorts Festival, Ourense International Film Festival, Wiper New York Film Festival, The Riga International Tourism Film Festival, Riga, Barcelona International Environmental Film Festival, Ozark Filmfest gibi festivallerde gösterildi.

Yönetmenliği ve kamera çalışmasıyla aldığı takdirin yanı sıra, sosyal belgesellerde sinema estetiğine ve yönetmen/karakter ilişkilerinin gelişimine odaklanarak her iki konuda da öğretim görevlisidir. INto INdustry Programının direktörü ve kurucu ortağıdır ve ayrıca Danimarka'daki Sheffield Doc / Fest ve Aarhaus Üniversitesi'nde sunumlar yapmıştır.

Tom aslen İngiltere'den ama 2005'ten beri burada, Katalonya'da. Nottingham Üniversitesi'nde ve Ulusal Escola Superior de Disseny ELISAVA'da eğitim gördü ve burada Sanat Yönetmenliği ve Hareketli Görüntü alanlarında uzmanlaştı.

Öğrenci Görüşleri

Konumlar

  • Barcelona

    Otoxo Productions Centre Cívic Convent de Sant Agustí Carrer del Comerç, 36, 08003, Barcelona

    sorular