Keystone logo
© Prague Film School / Ali Shreim
Prague Film School

Prague Film School

Prague Film School

Tanıtım

Prague Film School ( PFS ), Çekya'nın Prag şehrinde bulunan uluslararası bir film okuludur. PFS film endüstrisinde kariyer yapmak isteyen hevesli sanatçılar, film yapımcıları ve oyuncular için tercih edilen seçimdir. Okul, her öğrenciyi yılda 30'a kadar film prodüksiyonuna dahil eden kapsamlı, uygulamalı bir müfredat sağlar. Kurs seçenekleri arasında yarıyıl, bir yıllık ve iki yıllık diploma kurslarının yanı sıra yaz programları da bulunmaktadır. Ana eğitim dili İngilizcedir.

Prague Film School Avrupa sanat evi ve Amerikan bağımsız sinemasının tarzlarını öğretmede uzmanlaşmıştır. Öğrenciler eğitimlerine film disiplinlerinin tüm temel alanlarında eğitim ve uygulama ile başlarlar, daha sonra film yönetmenliği, sinematografi, senaryo yazarlığı, belgesel film yapımı, post prodüksiyon veya film oyunculuğu alanlarında uzmanlaşmayı seçerler. Mezunlarımız, bağımsız film yapımcıları olarak faaliyet göstermek ve film endüstrisinde başarılı kariyerlere başlamak için gerekli uzmanlığa ve becerilere sahiptir.

PFS okumak bir dizi avantaj sunar: Uluslararası fakültemiz, Avrupa sanat evini Amerikan bağımsız sinemalarıyla bütünleştirir ve profesyonel film yapımcılarından ve deneyimli öğretmenlerden oluşur. Okul liberalizmi teşvik ediyor ve öğrencileri sanatsal seçimlerine müdahale etmeden kendi benzersiz tarzlarını geliştirmeye teşvik ediyor. PFS , yılda 30-35 ülkeyi temsil eden 90-100 öğrenciden oluşan uluslararası bir öğrenci topluluğuna sahiptir. Okul liberal ve kozmopolit bir yaratıcı ortam sağlar. Öğrenciler genellikle film veya medya alanında akademik veya profesyonel olarak güçlü bir altyapıya sahiptir ve yaklaşık %40'ı üniversite diplomasına sahiptir. PFS , yılda çekilen yaklaşık 400 kısa filmle pratik, sektör düzeyinde eğitim sağlar. Her öğrenci 4-5 film yazıyor, yönetiyor, yapımcılığını üstleniyor ve 25'e kadar başka yapımda yer alıyor.

Üst düzey tesislerimiz arasında Arri Alexa, RED Epic, Blackmagic ve Sony kameraların yanı sıra Avid Media Composer ve Da Vinci renk derecelendirme ile donatılmış çekim stüdyoları ve post prodüksiyon tesisleri bulunmaktadır. Program yoğun olup, haftada 24-28 saat ders ve dönem başına 30-40 gün film setinden oluşmaktadır. Samimiyeti ve ortaçağ güzelliğiyle kozmopolit bir şehir olan Prag'da bulunan şehir, aynı zamanda Avrupa'nın büyük bir film merkezidir ve Avrupa'nın en büyük ve en eski film stüdyolarından birine ev sahipliği yapar.

kabul

Öğrenci profili

Prague Film School her yaştan, milletten ve kökenden başvuru sahibine açıktır. Başvuru sahipleri liyakat ve yaratıcı potansiyele göre değerlendirilir.

Üretim deneyimi kabul edilmek için bir şart değildir, ancak elbette memnuniyetle karşılanır. Prague Film School başvuran öğrenciler, profesyonel film yapımcısından yeni başlayana kadar geniş bir geçmiş yelpazesine sahiptir.

Prague Film School Başvuru Kategorileri:

  1. Kendi ülkelerinde film yapımcılığı programlarını zaten tamamlamış ve halihazırda festival düzeyinde veya profesyonel film ürünleri yapmış olan ileri düzey film yapımcıları
  2. Tiyatro oyuncuları, film oyunculuğu konusunda resmi eğitimi veya deneyimi olmayan oyunculuk konservatuarı mezunları
  3. Otodidakt olarak önemli prodüksiyon deneyimine sahip olan veya filmle ilgili bir alanda çalışan ancak çok az resmi eğitim almış veya hiç almamış orta düzey adaylar
  4. Sinema teorisi, oyunculuk, medya çalışmaları, gazetecilik ve beşeri bilimler alanında geçmişi olan, henüz herhangi bir prodüksiyon deneyimi olmayan ancak filme ilgi geçmişi olan adaylar.

Motivasyonlu, bağımsız ve çalışkan bireylerin başvurularını memnuniyetle karşılıyoruz. Öğrenciler günde 6-8 saat ders alıyor ve aynı zamanda ödevlerle, çekimlerle ve senaryo yazımı ile meşgul oluyorlar. Dönem başına 20-30 gün süren üretim dönemlerinde çekimler günlük 12-14 saate kadar sürebilmektedir. Çalışmalar çok yoğun ve zorludur ve yüksek düzeyde kişisel disiplin gerektirir.

Kabul Bildirimi

Öğrencilere, belirlenen son başvuru tarihinden itibaren 10 - 21 gün içerisinde kabul hakkında bilgi verilir. Avrupa dışı veya Kuzey Amerika ülkelerinden başvuran öğrencilerin, öğrenci vizelerinin zamanında verilmesini sağlamak için, istedikleri programların başlangıcından en az 4 ay önce başvuru yapmaları teşvik edilmektedir.

Başvuruların Gönderilmesi

Tüm başvuru materyalleri internet üzerinden gönderilebilir. Ancak başvuru sahiplerinin başvurularının alındığından emin olmak için telefonla kontrol etmeleri tavsiye edilir.

Yarıyıl veya yıl programlarına başvuran öğrencilerden, başvuru formundaki iki makale sorusunu yanıtlamaları ve örnek bir yaratıcı portfolyo sunmaları istenir. Dönem ve yıl öğrencilerinin ayrıca iki tavsiye mektubu vermeleri teşvik edilir.

Son Başvuru Tarihleri ve Formları

2024-2026 yılı programlarına, yarıyıl programlarına ve yaz atölyelerine başvurun.

Eylül 2024'te başlayan yıl ve dönem dersleri için son başvuru tarihi: 17 Mart 2024

Yaz atölyeleri için son başvuru tarihleri: Başvurular haftalık olarak incelenir.

Mezun İstatistikleri

Öğrenci Görüşleri

Kampüs Yaşamı ve Tesisler

Kamera ekipmanı

Arri Alexa, RED Epic Dragon, Arri SR3 Film Kamerası, Blackmagic Ursa Mini Pro 4.6k, Blackmagic Pocket 6K, Sony 4K XDCam. Zeiss CP2 lensler, Arriflex süper 35 mm ve süper 16 mm formatlı sinema lensleri, Angenieux yakınlaştırma lensleri ve Nikon tam çerçeve prime lensler. Tiffen, Schneider ve Haida filtreleri. Kablosuz Video vericileri, Kablosuz Takip Odaklama ve diğer aksesuarlar.

kavrama

Sachtler ve Manfrotto 100mm ve 150mm tripodlar. Taşıyıcılar, GFM mini vinç kolu, kamera kaydırıcıları, Dana taşıyıcıları, el tipi teçhizatlar.

Işıklar

Aydınlatma kitleri arasında Dedolights (100W 12V), Dedolight HMI'lar (200/400/575W), RGB LED Paneller ve Tüpler, Quarzbeams (800W 220V), Desisti / Arri Fresnels (650W 220V), Kinoflo softlights (gün ışığı/tungsten, 2-4) bulunur tüpler, 220V), Arri HMI'lar (575W, 1200W, 1200W PAR, 2500W, 4000W), bayraklar, ince kumaşlar, renk düzeltme ve efekt jelleri, C standları, Wind Up standları ve diğer ekipmanlar.

Ses

Ses üretimi için öğrenciler Sennheiser Shotgun, Cardioid, Omni mikrofonları veya kablosuz yaka mikrofonları, MixPre 6 veya Zoom F6 mikserler, Tentacles ve diğer aksesuarlarla çalışırlar.

Konumlar

  • Prague 1

    Pstrossova 19, Prague 1, Czech Republic, 110 00, Prague 1

sorular