Keystone logo
© Eli Haney, Northwest University photographer
Rose State College

Rose State College

Rose State College

Tanıtım

Rose State College , "açık kapı" kabul politikasına sahip iki yıllık bir devlet kurumudur. Okul ilk derslerini 21 Eylül 1970 tarihinde verdi. Başlangıçta Mid-Del Junior College olarak adlandırılan okul, Midwest City-Del City Okullar Müfettişinin anısına Oscar Rose Junior College olarak yeniden adlandırıldı. Nisan 1983'te isim resmi olarak Rose State College değiştirildi. Bugün Rose State, her yıl 13.000'den fazla öğrenciyi ağırlamaktadır ve her öğrencinin başarılı olmasına yardımcı olmaya kendini adamıştır.

Rose State'te, kolej parçası olduğumuz kadar topluluk kısmına da odaklanan bir toplum koleji olmak bizim için önemlidir. Yaptığımız her şeyde, sadece bir eğitim sağlamanın ötesine geçme - size her düzeyde ihtiyacınız olan rehberliği sağlamaya olan bağlılığımızdır.

Başlamayı mümkün olduğunca kolaylaştırmak için burada Öğrenci Karşılama ve Kariyer Danışma Merkezlerimizle başlar. Ve bir kez öğrenci olduğunuzda, öğrencilerimizin Rose State hakkında bize defalarca sevdikleri avantajları keşfedeceksiniz: daha küçük sınıflar, öğretmenlerle daha fazla bire bir görüşme ve daha rahat bir ortamda ciddi akademik odaklanma , dostça bir atmosfer.

Akademisyenler ve Programlar

Akademik olarak, kolej beş bölüm etrafında düzenlenmiştir: İşletme ve Bilgi Teknolojisi, Mühendislik ve Bilim, Sağlık Bilimleri, Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler. 60'tan fazla derece ve vasıflı mesleki programlar mevcuttur ve bunların çoğu bir lisans derecesini tamamlamaya hazırlanmanıza yardımcı olabilir.

Rose State ayrıca, Topluluk Öğrenim Merkezi ve Profesyonel Eğitim Merkezi'nden oluşan İş Gücü Geliştirme bölümünü de sunmaktadır. Topluluk Öğrenme Merkezi, popüler Çocuk Koleji de dahil olmak üzere çok çeşitli yaşam boyu öğrenme programları ile tanınır. Profesyonel Eğitim Merkezi iş eğitimi, küçük işletme danışmanlığı sunar ve Oklahoma'nın her yerinden insanların atık su yönetimi konusunda eğitim gördüğü Oklahoma Çevre Eğitim Merkezi'ne ev sahipliği yapar.

Konumlar

  • Midwest City

    Southeast 15th Street,6420, 73110, Midwest City

    sorular