Keystone logo
Suzhou Centennial College (China)

Suzhou Centennial College (China)

Suzhou Centennial College (China)

Tanıtım

Suzhou Centennial College (Çin), Suzhou Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SUST), Centennial College China ve Malezya Bilimler Akademisi Üyesi Bay Lai Pin Yong tarafından kurulan Global Education Management Group (GEM) ortaklığıyla kurulmuştur. 16 yıllık bir okul geçmişine sahip olan SCC, Çin'in Jiangsu eyaleti hükümeti tarafından onaylanan ve Çin Eğitim Bakanlığı tarafından açılan ilk Çin-yabancı Ortak Koleji olmanın gururunu taşımaktadır.

Suzhou Centennial College, endüstri odaklı programları teşvik ederek, mühendislik programlarına öncelik vererek, mühendisliği yönetim programlarına dahil ederek ve mühendislik ve işletme programlarını entegre ederek akademik programlarını stratejik olarak geliştirmektedir. Suzhou Centennial College, Mühendislik Okulu, İşletme Okulu, Sanat ve Tasarım Okulu, Eğitim ve Hizmet Okulu, Liberal Sanatlar Okulu, Sürekli Eğitim Okulu ve İnovasyon ve Start-up İş Okulu olmak üzere 7 okuluyla övünmektedir.

Suzhou Centennial College şu anda Büyük Veri Teknolojisi ve Uygulaması, Bulut Bilişim Teknolojisi ve Uygulaması, Yazılım Mühendisliği Teknolojisi, Akıllı Kontrol Teknolojisi, E-Ticaret, Uluslararası Finans, Uluslararası Ticaret, Animasyon Üretim Teknolojisi, Mimari Tasarım ve Erken Çocukluk Eğitimi alanlarında yerel endüstriler ve topluluklar tarafından yüksek talep gören 22 program sunmaktadır. Centennial College'da sunulan 22 programdan ikisi Jiangsu Eyaleti Eğitim Bakanlığı tarafından en iyi marka programlar olarak değerlendirilirken diğer ikisi Suzhou Belediye Yönetimi tarafından seçkin programlar olarak değerlendirilmiştir.

Suzhou Centennial College öğrencilerini kariyer hazırlığına daha iyi hazırlamak ve önümüzdeki on yıl içinde sektörün ihtiyaçlarını karşılamak için Suzhou Centennial College, 50.000 metrekarelik bir alanı kapsayan ve endüstri-eğitim entegrasyonunu teşvik eden bir Pratik Beceri Eğitim Üssü kurmayı planlamaktadır. Huawei, Spitz, Cinda Bio, Tongcheng-Yilong, Xuchuang Technology, NJU Optoelectronics, Sudaweig, Corning Jerry gibi 4.000'den fazla yüksek teknoloji şirketinin SEID'de yer almasıyla, öğrenciler yerleştirme ve istihdam için iyi fırsatlara sahip olacak.

Suzhou Centennial College, iyi İngilizce konuşulan ortamı, iyi geliştirilmiş endüstri-eğitim entegrasyonu, kitlesel çevrimiçi öğretim ve 'Uluslararasılaştırma, Uzmanlaşma ve Doyum' eğitim felsefesine bağlı kalarak üniversitelere giden çoklu yolları ile öne çıkmaktadır. Centennial College, öğrencilerinin İngilizce yeterliliklerini geliştirmelerine ve gerçek anlamda küresel vatandaşlar ve vasıflı işgücü olmaları için gerekli istihdam edilebilirlik becerilerini edinmelerine yardımcı olmaya kararlıdır.

Suzhou Centennial College öğretim kadrosunun yaklaşık %90'ı yüksek lisans veya üzeri derecelere sahiptir ve bunların %50'si yurtdışı eğitim geçmişine sahiptir. Bu nedenle, SCC öğretim üyeleri dersleri iki dilde veya İngilizce olarak verebilmektedir. Kampüsteki toplam öğrenci nüfusunun beşte birini uluslararası öğrencilerin oluşturduğu Centennial College, öğrencilerin İngilizce öğrenme konusundaki bireysel ihtiyaçlarını karşılamak için İngilizce Kulübü, Eğlence için İngilizce Yarışması, Yetenek Gösterisi, Drama Kulübü, Halkla İlişkiler Kulübü, Globetrotters Kulübü, İngilizce Geliştirme Programı ve Writing Lab gibi çeşitli müfredat dışı etkinlikler sunmaktadır.

Suzhou Centennial College, endüstriyel internet, yapay zeka ve akıllı üretim alanlarında bağlamsallaştırılmış beceri eğitimi ile programların ortak geliştirilmesi yoluyla üniversite-iş dünyası işbirliğini geliştirmektedir. Centennial College, MOOC/SPOC ve uzaktan eğitimin harmanlanmış öğrenme yaklaşımlarını bir araya getirerek, 'bilgi ve beceri öğretme' eğitim felsefesini 'öğrencilerin bilgi ve beceri edinmelerine yardımcı olma' felsefesine dönüştürerek öğretme ve öğrenmede devrim yaratmaya çalışmaktadır. Centennial College, dünyanın dört bir yanındaki profesörleri ve mühendisleri çevrimiçi ders vermeye davet ederek, çevrimiçi senkronize dersler sunma olanaklarını araştırıyor.

Suzhou Centennial College, Çin ülkesi genelinde ayırt edici özelliklere sahip tanınmış bir Çin-yabancı Ortak Koleji öngörmektedir. Centennial College mezunları, Kanada, Birleşik Krallık, Avustralya, ABD, Almanya ve Fransa'daki 100'den fazla üniversiteye kolej-üniversite yolları aracılığıyla diplomalarını yükseltme şansına sahiptir: Toronto Üniversitesi, York Üniversitesi ve Ontario Enstitüsü Teknoloji Üniversitesi; Warwick Üniversitesi, Nottingham Üniversitesi ve Hull Üniversitesi; Avustralya Ulusal Üniversitesi, Sidney Teknoloji Üniversitesi ve Macquarie Üniversitesi; Northeastern Üniversitesi , California Eyalet Üniversitesi ve Portland Eyalet Üniversitesi. Centennial College ile ortaklık ve Centennial College'ın desteği sayesinde, Centennial College öğrencileri eğitimlerine Kanada'daki Centennial College'da veya dünyanın dört bir yanındaki ortak üniversitelerinde devam edebilir ve Centennial College Yurtdışı Artikülasyon Merkezi tek noktadan danışmanlık hizmetleri sunarak bu süreci kolaylaştırabilir.

Konumlar

  • Suzhou

    No.1 Renai Road, Suzhou Industrial Park, 215000, Suzhou

    sorular