Keystone logo
St Nicholas Montessori College

St Nicholas Montessori College

St Nicholas Montessori College

Tanıtım

Neden St. Nicholas Montessori'yi seçmelisiniz?

1970'den beri İrlanda'nın önde gelen Montessori öğretmenlerini ve erken yaş uygulayıcılarını hazırlıyoruz. QQI tarafından akredite olduk ve İrlanda Montessori Eğitim Kurulu (IMEB) ve Yüksek Öğretim Koleji Birliği'nin (HECA) kurucu üyesiyiz. Ama daha önemlisi:

Montessori Okulu ve Koleji

St. Nicholas Montessori College, kendi okulu olan ilk öğretmen eğitimi sağlayıcısıdır. Öğrenciler gerçek ve canlı ilk yıllara ve birincil ortamlara benzersiz erişime sahiptir.

Dublin'in en iyi sahil kasabasında eğitim alın

Dun Laoghaire'in merkezinde okuyan St. Nicholas öğrencileri, güzel sahil şeridi, kafe kültürü, sıcak ve misafirperver topluluk ve İrlanda'daki en iyi pubların ideal karışımına yerleştirilmiştir. Ve DART, otobüs veya araba ile ulaşmanız çok kolay.

SMSI tarihçesi

St Nicholas Montessori College Ireland, Dr. Maria Montessori'nin Londra'da Montessori Metodunu öğretmek için bir eğitim merkezi kurması için iki İngiliz kadın olan Margaret Homfray ve Phoebe Child'a izin verdiği zaman, kökenlerini 1940'ların sonlarına kadar izlemektedir. Bu ilk St Nicholas College'dı ve birçok İrlandalı orada kursları tamamladı. 1970'te İrlanda St Nicholas Montessori Topluluğu, Sighle Fitzgerald ve benzer düşünceli bir grup eğitimci tarafından kuruldu. İrlanda toplumu, Montessori Metodunun daha da yaygınlaştırılmasını sağlamak için yıllarca İrlanda'nın çeşitli bölgelerinde bulunan Londra eğitim merkezi ile birlikte atölye çalışmaları ve akşam kursları düzenledi.

1980'de Kolej'in şimdiki evi, Dun Laoghaire'deki St Nicholas Evi satın alındı ve St Nicholas Montessori Okulu kapılarını açtı. Peggy McClatchie ilk öğretmendi ve Sighle Fitzgerald Koleji Müdürü ve Direktörüydü. 1984 yılında Kolej, Londra merkezi tarafından verilen iki yıllık bir diploma kursu olan ilk kursu vermeye başladı.

121235_121051_L1190480-copy.jpg

1994 yılında, Yüksek Öğrenim için devlet onaylı kuruluş olan İrlanda Ulusal Eğitim Ödülleri Konseyi (NCEA) tarafından Üniversiteye belirlenmiş statü verildi. Bu, Kolej'in Montessori eğitiminde ulusal ve uluslararası standartlara uygun kendi yüksek öğrenim diplomalarını ve diploma programlarını tasarlama ve geliştirmesini sağlayarak öğrencilere kapsamlı eğitim ve kariyer olanakları sağladı.

1990'lar boyunca, Kolej, üç yıllık bir ulusal diploma, bir yıllık bir takip programı ve bir lisans derecesine sahip olanlar için daha yüksek bir diploma programı için devlet onayı istedi ve güvence altına aldı. Bu programlar, eğitim metodolojilerindeki gelişmeleri ve en iyi uygulamaları yansıtacak şekilde gelişmeye devam ederken, ulusal ve uluslararası eğitim çerçevelerindeki değişimlere her zaman uymaktadır.

Bugün, Kolej, İrlanda'nın önde gelen Montessori ve Erken Yıl profesyonelleri sağlayıcısıdır ve benzersiz, Montessori Eğitim Programındaki 8. Seviye BA Hons mezunlarının İrlanda Eğitim Konseyi'ne Güzergah 4 kapsamında kaydolmalarını sağlar. Sonuç olarak, İrlanda'daki ulusal okul sistemi boyunca çalışan yüzlerce St. Nicholas mezunu vardır.

121229_121050_1341-02A-G6L-SMI-3-6-CLASS-copy1.jpg

Konumlar

  • Dún Laoghaire

    Dún Laoghaire, İrlanda

sorular