Keystone logo
SUNY Clinton Community College

SUNY Clinton Community College

SUNY Clinton Community College

Tanıtım

New York Eyalet Üniversitesi'nin bir üyesi olan Clinton Community College, Plattsburgh'un yaklaşık 4 mil güneyinde, Champlain Gölü'ne bakan ormanlık yüksekliklerdeki Bluff Point'te yer almaktadır .

Clinton Community College (CCC), geleneksel ve geleneksel olmayan öğrencilere oldukça özel bir fakülte tarafından verilen çeşitli eğitim programlarına erişim sağlayarak yerel toplumda ve devlet içinde benzersiz bir rol oynar. Birçok CCC öğrencisi iki yıl boyunca devam eder, bir derece veya sertifika kazanır, sonra dört yıllık bir üniversiteye transfer olur. Diğer öğrenciler mezun olurlar ve doğrudan işgücüne girerler veya belirli bir eğitim ihtiyacını karşılamak için kısa bir süre için CCC'ye katılırlar . 2015 sonbaharında, Clinton Community College yaklaşık 2.400 tam zamanlı ve yarı zamanlı öğrenciye kaydoldu.

Kolej , çağdaş eğitim ihtiyaçları için gerekli modern ekipmana ve donanıma sahip olmasına rağmen, farklı mimarisi ve geçmişin önemli zamanlarında muhteşem doğal ayarı ile ilgili ipuçları veriyor. Aslında, Bluff Point locale, Amerikan Cumhuriyetinin kuruluşu ve geleneğindeki en önemli olaylardan bazılarına sahne olmuştur. Birleşik Devletler'in erken gelişiminin bir parçası olarak o kadar muhteşem ve güzel bir alanın kamusal kullanım ve keyfi için sağlanmış olduğunu gösteriyor.

Bluff Noktası, bir zamanlar sadece birkaç kişiye ayrılmış olan nefes kesici manzaraları ve tarih duygusunu paylaşan Clinton County vatandaşlarına aittir.

Görev

Clinton Community College'ın misyonu, bireylerin kişisel ve mesleki gelişim için kendi yollarını oluşturmalarını sağlayan, kapsayıcı ve güvenli bir ortamda eğitim fırsatları sağlamaktır.

Vizyon Bildirisi

Clinton County ve Kuzey Ülkesindeki çabalarımızın bir sonucu olarak Clinton Community College, öğrencilerin akademik, ekonomik, teknolojik ve kültürel ayrılıkları birleştirmelerine, yerel ve küresel topluluklara katılmalarına ve hayatlarını pratik ve vizyoner şekilde geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Konumlar

  • Plattsburgh

    136 Clinton Point Drive, 12901, Plattsburgh

    sorular