Keystone logo
SupBiotech Paris

SupBiotech Paris

SupBiotech Paris

Tanıtım

Sup'Biotech, Paris metropol bölgesinde bulunan özel bir biyoteknoloji mühendisliği okuludur. Sup'Biotech öğrencileri dersler, laboratuvar çalışmaları ve uzun vadeli yaratıcı projeler dahil olmak üzere mühendislik ve fen dersleri alırlar. Diğer STEM odaklı okulların aksine, Sup'Biotech ayrıca endüstri bilgisini vurgular ve gerçek bir profesyonellik öncesi müfredat sunar. Sup'Biotech mezunları, L'Oreal, Sanofi, Watchfrog, Nestlé ve sayısız diğerleri gibi biyoteknoloji sektöründeki en iyi firmalar tarafından işe alınır. Hemen hemen tüm Sup'Biotech mezunları iş bulur veya yüksek öğrenime devam eder ve Sup'Biotech'in benzersiz bilim ve yönetim becerileri karışımı her türden işveren için son derece değerlidir.

120322_SupBiotech_Programme_Biotech1.jpg

Uluslararası öğrenciler için lisans, yüksek lisans, yurtdışında eğitim ve yaz programı kursları sunuyoruz. Öğrenciler 1, 2, 3, 4 veya 5. yıllarda başlayabilirler; birinci ve ikinci yıl dersleri İngilizce veya Fransızca, üçüncü, dördüncü ve beşinci yıl ise İngilizce olarak verilmektedir. Mezunlar, sağlık ve ilaç, gıda işleme inovasyonu, kozmetik, biyoinformatik veya çevre gibi alanlarda hem Fransa'da hem de yurtdışında üst düzey pozisyonlara hızlı erişim sağlar. Program, CTI tarafından akredite edilmiş Fransız Mühendislik Okulları modeli etrafında inşa edilmiştir: Temel döngüsü (2 yıl), ardından Mühendislik döngüsü (3 yıl).

120321_FotoYaz.jpg

Sup'Biotech'in müfredatı, bilim ve mühendislik dersleri (dersler, pratik laboratuvar çalışmaları ve projeler), yönetim becerileri, endüstriyel teknik bilgi arasında çok disiplinli bir dengedir. Öğrencilerimiz ayrıca yurt içi ve yurt dışı biyoteknoloji pazarları hakkında bilgi sahibi olurlar. Sup'Biotech'in profesörleri üniversiteler, araştırma merkezleri ve endüstri gibi çeşitli eğitim ve öğretim geçmişlerinden gelmektedir. Programımız boyunca İngilizce kullanılmaktadır; lisansüstü kurslarımız İngilizce olarak verilmektedir ve dersler üçüncü yıldan itibaren yalnızca İngilizce olarak verilmektedir. Sup'Biotech öğrencileri, sağlık, kozmetik, çevre, ilaç ve tarım işletmeciliği gibi alanlarda çalışan çeşitli biyoteknoloji ve uluslararası şirketlerde çok çeşitli sorumluluklar için hazırlanmıştır.

120325_SupBiotech_Programme_Biotech1.jpg

Yukarıda bahsedildiği gibi, Sup'Biotech'in beş yıllık programı, yeni Avrupa standartlarına uygun iki derece programını içermektedir. Üç yıllık lisans programımız, Sup'Biotech'ten bir Lisans derecesine götürür. Lisansüstü programımızda öğrenciler Araştırma ve Geliştirme, Üretim veya Satış ve Pazarlama gibi bir seçenek seçerler. İki yıllık yüksek lisans programımızı tamamlayan öğrencilere Biyoteknoloji alanında Yüksek Lisans derecesine eşdeğer bir Mühendislik Diploması verilir.

LÜTFEN AKLINIZDA BULUNDURUN:

Sup'Biotech'in bursu yoktur.

Ancak, öğrencilerimizin Fransız hükümetine veya hayır kurumlarına yapmak istedikleri devlet bursları için başvuruları desteklemekten mutluluk duyuyoruz.

Burslar ve fon sağlama

LÜTFEN AKLINIZDA BULUNDURUN:

Sup'Biotech'in bursları yoktur.

Ancak, öğrencilerimizin Fransız hükümetine veya hayır kurumlarına yapmak istedikleri kamu bursu başvurularını desteklemekten mutluluk duyuyoruz.

Konumlar

Konumlar
  • Paris, Fransa

sorular