Keystone logo
The Hong Kong Polytechnic University - Department of Logistics and Maritime Studies

The Hong Kong Polytechnic University - Department of Logistics and Maritime Studies

The Hong Kong Polytechnic University - Department of Logistics and Maritime Studies

Tanıtım

Yeteneklere yönelik artan taleple birlikte Hong Kong ve Çin anakarasındaki lojistiğin hızlı gelişimi ile başa çıkmak için, Hong Kong Politeknik Üniversitesi (PolyU), eski Denizcilik Departmanını ve Ulaştırma Lojistiği ve eski Yönetim Departmanı'nın bir parçası.

Eylül 2008'de PolyU, Bölümün güçlü yanlarını ve büyüyen portföyünü daha iyi yansıtmak için Bölümü Lojistik ve Denizcilik Çalışmaları Bölümü olarak yeniden adlandırmak için başka bir hamle yaptı. Şu anda PolyU, Hong Kong'da yükseköğretim düzeyindeki tek denizcilik eğitimi sağlayıcısıdır.

Kaliteli eğitim

"Küresel tedarik zinciri" ve "uluslararası nakliye ve nakliye lojistiği"ndeki ana uzmanlık alanları ile Bölüm, lisans seviyesinden lisansüstü seviyelerine kadar kapsamlı ve uluslararası kabul görmüş akademik programlar sunmaktadır. Birincil amaçlar, çağdaş eğitim materyallerinin geliştirilmesi ve yenilikçi ve öğretim yöntemlerinin kullanılması yoluyla son derece etkili lojistik yöneticileri ve liderleri yetiştirmektir.

Bölümün Küresel Tedarik Zinciri Yönetimi, Uluslararası Denizcilik ve Taşımacılık Lojistiği ve Operasyon Yönetimi alanlarındaki yüksek lisans programları, yöneticilere ve bu alandaki profesyonellere derinlemesine bilgi sunar ve akademik teori ile profesyonel uygulama arasında sağlam bir denge kurar. Örneğin, Uluslararası Denizcilik ve Taşımacılık Lojistiğindeki Yüksek Lisans programı, yalnızca denizcilik bilgisini değil, aynı zamanda liman politikası ve yönetimi, denizcilik hukuku ve deniz sigortası gibi pratik konuları da kapsar.

Bakanlık ayrıca Çin anakarasındaki en üst düzey kurumlarla aktif olarak işbirliği yapmaktadır. Bu girişimlerden biri, Zhejiang'daki Zhejiang Üniversitesi ile Kalite Yönetiminde Bilim Yüksek Lisansı'nın lansmanıydı. Bölümün akademik profiline dayanan program, bankacılık ve finans, catering ve restoran, inşaat, mühendislik, devlet daireleri, sağlık hizmetleri, otel, lojistik, mağazacılık, üretim, mülk yönetimi, kamu hizmetleri, satın alma gibi farklı geçmişlerden adayları çekmiştir. , kalite testi ve belgelendirme, perakendecilik, turizm, ticaret, ulaşım, depolama ve diğer hizmet sektörleri.

Yenilikçi Araştırma

PolyU geleneğine uygun olarak Departman, denizcilik, denizcilik, limanlar, tedarik zinciri yönetimi ve nakliye lojistiğini kapsayan çeşitli alanlarda yenilikçi araştırmalara güçlü bir vurgu yapmıştır. Akademik personel, en kaliteli akademik dergilerde yayınlanan artan sayıda araştırma makalesinin tanık olduğu araştırma faaliyetlerine titizlikle katılmaktadır.

Üniversite tarafından bazı projelerin niş alanlar olarak belirlenmesi, bölümün araştırma fikirleri ve faaliyetlerindeki mükemmelliğini daha da göstermektedir.

Endüstriyel İşbirliği

Profesyonel yeteneklerin yetiştirilmesi için lojistik ve denizcilik eğitiminde bir mükemmeliyet merkezi olarak, Bölüm ayrıca iş dünyasına araştırma ve danışmanlık hizmetleri sunmaya çalışmaktadır. Sektörlerle yakın işbirliği, uygulama ve gerçek dünya bağlantısı ile Bölüm, sektöre ve bir bütün olarak topluma fayda sağlayacak en yüksek kalitede öğretim, araştırma ve danışmanlığı sınıflara getirebilir. PolyU'nun lojistik ve denizcilik eğitiminde fark yarattığı şey budur.

Sıralamalar

Üniversite Sıralaması:

Times Higher Education Genç Üniversite Sıralaması 2022'de 5. sırada

ShanghaiRanking'in Küresel Akademik Konular Sıralaması'nda (GRAS) 5. sırada 2021: Yönetim

QS En İyi 50 50 Yaş Altı 2022'de 6. sırada

Times Higher Education Asya Üniversite Sıralaması 2021'de 23. sırada

QS Asya Üniversite Sıralaması 2022'de 25. sırada

QS Dünya Üniversite Sıralaması 2022'de 66. sırada

Times Higher Education (THE) Dünya Üniversite Sıralaması 2022'de 91. sırada

Fakülte Sıralamaları:

İş ve Ekonomi alanında Hong Kong'da 1 numara ve Dünya'da 25. sırada

Hong Kong Politeknik Üniversitesi İşletme Fakültesi , 2021 Asya Nakliye, Lojistik ve Tedarik Zinciri Ödüllerinde En İyi Lojistik Eğitim Kursu Sağlayıcısı ödülünü aldı

Bölüm Sıralamaları:

Çin Üniversitesinde Denizcilik Araştırmalarında 1 Numara

PolyU Dünya Çapında İlk 30 Denizcilik Okulu Sıralamasında 1. (2016-2020)

Thomson Reuters'in ISI Web of Science 2019 - 2021'de 1 Numara: Nakliye Araştırma Verileri

KUBS Worldwide Business Research Rankings™'de 1 numara - Operasyon Yönetimi ve Yönetim Bilimi 2010-2019

The SCM Journal List™ Üniversite Sıralaması 2018'de Hong Kong'da 1 numara ve dünyada 9 numara

2018-2020 The SCM Journal List™ Üniversite Sıralaması'nda Hong Kong'da 2. ve dünyada 18. sırada

UTD En İyi 100 İşletme Okulu Araştırma Dünya Sıralamasında 14. ve 2016-2020 döneminde Üretim ve Operasyon Yönetimi alanında ABD dışında 1 numara.

Hong Kong Politeknik Üniversitesi Lojistik ve Denizcilik Çalışmaları Bölümünden birkaç Profesör, P-Rank 2022'ye göre İş Araştırmasında ilk 250 kişi arasında listelenmiştir.

Dahil olmak üzere:

#1 Ir Profesör, İşletme Fakültesi Dekanı, Edwin Cheng

37. Profesör Shuaian Wang

#84 Profesör Kee-hung Lai (Mike Lai)

Sayfa #153

#200 Profesör Chung Lun Li

Konumlar

  • Hung Hom

    Room M628, 6/F, Li Ka Shing Tower, , Hung Hom

sorular