Keystone logo
© The Sheffield College
The Sheffield College

The Sheffield College

The Sheffield College

Tanıtım

Uluslararası öğrenciler için heyecan verici İngilizce ve diğer birçok tam zamanlı akademik ve mesleki kurs seçenekleri sunan Birleşik Krallık'taki en büyük ileri eğitim kolejlerinden biriyiz. Ayrıca çeşitli alanlarda üniversite düzeyinde kurslar da sunuyoruz. Her yıl 40'tan fazla ülkeden yüzlerce öğrenci, sunduğumuz çok çeşitli kurslar arasından seçim yaparak bizimle eğitim görmektedir. Güçlü ve güvenilir bir itibara sahibiz. Her yıl uluslararası öğrencileri evlerinde ağırlayan harika bir ev sahibi aile ağına sahibiz.

Neden Sheffield'ı seçmelisiniz?

Sheffield, Güney Yorkshire'ın başkentidir ve şehrin Milli Parkımız olan Peak District ile buluştuğu yerdir. Sheffield, açık havayı keşfetmek için harika bir yerdir ve Birleşik Krallık'ın en yeşil şehridir; nefes kesici manzaralar ve bisiklete binmek, yürümek ve vahşi yaşamı izlemek için harika fırsatlar sunar.

Paranızın karşılığını fazlasıyla veren Sheffield, ulusal gazeteler tarafından İngiltere'nin gizli mücevheri ve kaçamak için en uygun fiyatlı tatil yeri olarak değerlendirilmektedir. Şehir, rahat İtalyan restoranlarından burrito tezgahlarına, yaratıcı hamburgercilerden ilginç kafelere, şarküteri fırınlarından Türk ızgaralarına ve Uzak Doğu mutfağına kadar çok çeşitli restoran ve lokantalarıyla ünlüdür.

Sheffield, müzik ve tiyatrodan el sanatları ve çatal bıçak takımlarına kadar zengin bir kültürel mirasa sahiptir. The Leadmill gibi ikonik mekanlarda canlı müzik dinleyebilir ya da yerel mekanlarda ve kendi müzik festivalimiz Tramlines'da yükselen yıldızlara göz atabilirsiniz. Sheffield'ın bağımsız sineması Showroom'da her zaman izlenecek bir şeyler vardır veya Sheffield Theatres'da bir oyun izleyebilirsiniz. Ayrıca yaşayan tarih müzeleri, sanat galerileri, el sanatları fuarları ve endüstriyel atölyelerin de tadını çıkarabilirsiniz!

Sheffield'da en ünlü olduğumuz şeylerden biri de sportif mükemmelliğimizdir. İki büyük futbol takımımız var - Sheffield United ve Sheffield Wednesday - ayrıca heptatlet Jessica Ennis-Hill; golf şampiyonu Danny Willet ve Premiership futbolcusu Kyle Walker dahil olmak üzere Birleşik Krallık'ın en iyi spor yeteneklerinden bazılarını yetiştirdik.

Sheffield, Birleşik Krallık'taki diğer şehirleri ziyaret etmek için mükemmel bir konuma sahiptir; Manchester, Leeds, York ve Nottingham bir saatlik sürüş mesafesindedir; Londra, Edinburgh ve Glasgow gibi büyük şehirlere ise trenle kolayca ulaşılabilir.

Öğrenci Görüşleri

Neden The Sheffield College'de eğitim almalısınız?

Sheffield College olarak dünyanın dört bir yanındaki uluslararası öğrenciler ve okullarla olan güçlü ilişkilerimizden gurur duyuyoruz.

Our teaching staff all have a wealth of experience both as academics and from working in their industries, so you can feel confident that you're always being taught the most relevant information for your chosen subject.

Dört kampüsümüzün her birinin kendine özgü bir kimliği ve hissi vardır, ancak tüm tesislerimizde ortak olan şey, Sheffield'ın ünlü olduğu samimi ve konuksever atmosferdir.

Sheffield is home to over 60,000 students and many of them maintain a connection with the city for life, something that we hope will be true for our international students as well!

Kampüs Yaşamı ve Tesisler

Sheffield College'da her öğrencinin konaklamasının mümkün olduğu kadar ödüllendirici ve keyifli olmasını sağlamak için çalışıyoruz; buna konforlu, keyifli ve güvenli bir konaklama da dahildir.

Nerede kalabilirim?

Sheffield'da öğrenim görürken, size en uygun olanı bulmak için çeşitli konaklama tarzları arasından seçim yapabilirsiniz. Tipik olarak, bu düzenlemeler ya yerel bir evde konaklama ya da özel olarak kiralanan öğrenci konaklamasıdır.

Ev Sahibi Ailenin Yanında Kalmak

Uluslararası öğrencilerimizin çoğu, Sheffield'e ilk geldiklerinde aile yanında konaklama olarak bilinen yerel bir ailenin yanında kalmayı tercih ediyor, çünkü bu onlara şehir ve İngiliz yaşam tarzı hakkında daha fazla bilgi edinmenin yanı sıra mesleki becerilerini pratik etme şansı da veriyor. İngilizce.

Aile yanında konaklamayı tercih eden öğrenciler kendi yatak odalarına sahip olacak ve bazen de banyoyu ev sahibi aileyle paylaşacaklardır.

Aile yanında konaklamada iki seçenek mevcuttur:

Yarım Pansiyon (haftalık £160)

 • Bed
 • Breakfast
 • Akşam yemeği
 • Hafta sonları tüm yemekler

Tam Pansiyon (haftalık £180)

 • Bed
 • Breakfast
 • Öğle yemeği (genellikle üniversiteye giderken yanınızda götüreceğiniz paketlenmiş bir öğle yemeği)
 • Akşam yemeği
 • Hafta sonları tüm yemekler

Sheffield College, öğrenciler taşınmadan önce tüm ev sahibi ailelerle tanışır ve onlara, bir öğrenciye ev sahipliği yaparken kendilerinden ne beklendiğini bildirir.

Uluslararası Ofis, Sheffield'a varmadan önce sizin için aile yanında konaklama ayarlayacaktır. Kursa başvurduğunuzda konaklama formunu doldurup Uluslararası Ofise göndermeniz gerekmektedir.

Kiralık Konaklama

Aile yanında konaklama size göre değilse, öğrencilere yönelik birçok bağımsız yaşam seçeneği mevcuttur (18 yaşın altındaki öğrenciler için uygun değildir).

 • Kendi Yemeklerinizi Hazırlayabileceğiniz Öğrenci Konaklaması
 • Öğrenci Yurtları

Bu konaklama türünde, öğrenciler normalde ortak mutfak/banyo alanları olan ortak bir evde veya dairede bir oda kiralarlar ve yemeklerinizi/yemeğinizi sizin ayarlamanız beklenir. Doğrudan özel bir ev sahibinden veya öğrenci konaklama acentesi aracılığıyla kiralayabilirsiniz.

Sheffield'da şehrin çeşitli yerlerinde konaklama imkanı sunan çok sayıda öğrenci konaklama acentesi (Unite Students gibi) bulunmaktadır.

Please note:

 • Özel olarak kiralamaya karar verirseniz (ev sahibi veya acente aracılığıyla), Sheffield'da kaldığınız süre boyunca konaklamanızın ayarlanması ve ödenmesinden siz sorumlu olacaksınız.
 • Kiralık konaklamada kalma sözleşmeleri normalde en az altı ay veya daha yaygın olarak akademik yılın tamamı (10 ay) boyunca yapılır.
 • Konaklamanızı güvence altına almak için ön depozito/kira ödemeniz gerekebilir

Konumlar

 • Sheffield

  City Campus, Granville Road, S2 2RL, Sheffield

sorular