Keystone logo
© UNISG
University of Gastronomic Science of Pollenzo

University of Gastronomic Science of Pollenzo

University of Gastronomic Science of Pollenzo

Tanıtım

2004 yılında uluslararası kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Slow Food tarafından İtalyan Piedmont ve Emilia-Romagna bölgeleri ile işbirliği içinde kurulan University Of Gastronomic Sciences

Amacı, tarım yöntemlerini yenilemek, biyolojik çeşitliliği korumak ve gastronomi ile tarım bilimi arasında organik bir ilişki kurmak üzerinde çalışanlar için uluslararası bir araştırma ve eğitim merkezi oluşturmaktır.

Üniversite, gastronomları, bilim, kültür, politika, ekonomi ve gıda ekolojisi alanlarında çok disiplinli becerilere ve bilgiye sahip yeni profesyonel figürler oluşturur ve bunları üretime, dağıtıma ve sürdürülebilir tüketime uygulamak için çalışır.

Dünyanın dört bir yanından gelen UNISG öğrencileri, hem bilimlerde hem de beşeri bilimlerdeki ücretsiz eğitim, duyusal eğitim ve beş kıtadaki çalışma gezileri sırasında uygulamalı öğrenme sayesinde zanaat ve endüstriyel gıda üretiminde dinamik deneyimler kazanıyor.

Kampüs Özellikleri

UNISG 1832'de Savoy Kralı Carlo Alberto tarafından görevlendirilen Pollenzo Ajansı adı verilen komplekste yer almaktadır. On dört çiftlik evi, Ajans binası, kilise meydanına bakan kule ve son olarak neo-Gotik San Vittore cemaati inşa edildi.

Pollentina malikanesinin ekonomik ve mali merkezi, Kral Carlo Alberto'nun niyetine göre, tarımsal faaliyetlerin karlılığını artırmak için deneylerin yapılacağı örnek bir çiftlik haline gelecek olan Ajans'tı. Carloalbertine baskısı, mimarisini, renklerini ve kentsel yapısını farklılaştırarak günümüze kadar gelmiştir.

Bugün Pollenzo Ajansı kompleksi, UNESCO Dünya Mirası Alanı olan “Savoy Konutları”dır.

Duyusal Analiz Laboratuvarı

Duyusal Analiz ve Tüketici Bilimi Laboratuvarı Eğitim, Araştırma ve Üçüncü Görev faaliyetlerine ayrılmıştır.

Yapı, üniversitenin üç yıllık, yüksek lisans ve yüksek lisans derslerine kayıtlı tüm öğrencilere yönelik Duyusal Analiz ve Tüketici Bilimi derslerinde sağlanan pratik alıştırmalara ev sahipliği yapmaktadır. Uygulamalı aktiviteler sırasında öğrenciler, gıda kalitesini ve depolama sırasındaki değişiklikleri karşılaştırmak ve değerlendirmek için yiyecek ve içeceklere uygulanan temel duyusal analiz tekniklerini öğrenirler. Ayrıca laboratuvar, duyusal algı çalışmalarına ilişkin bir bölüm öngören tez projeleri için öğrenciler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca öğrenciler Laboratuvar personelinin görev aldığı çeşitli araştırma projelerine sıklıkla gönüllü olarak katılmaktadır.

Pollenzo Gıda Laboratuvarı

Gastronomi Bilimleri Üniversitesi Pollenzo Gıda Laboratuvarı, gastronomik dönüşümlerin incelenmesine ve uygulamalı araştırmasına adanmış bir laboratuvardır. Eğitimle ilgilenir - örneğin, Uygulamalı Gastronomi Yüksek Lisansı: Mutfak Sanatları - akademik araştırma, şirketler için danışmanlık ve üçüncü bir görevi tasarlar ve yönetir.

Şarap Bankası

Şarap Bankasının (Banca del Vino) Gastronomi Bilimleri Üniversitesi ile uzun süredir devam eden bir işbirliği vardır. Şarap Bankası, öğrenciler için atölye çalışmaları ve şarap tadımları düzenlemekte ve bunlara ev sahipliği yapmakta, ekip oluşturma egzersizleri ve şarap dünyasıyla ilgili diğer etkinlikler sunmaktadır.

Kütüphane ve Çalışma Odası

Pollenzo'daki UNISG kütüphanesi, üniversitenin öğrencilerini desteklemek ve geniş kitap ve dergi koleksiyonu aracılığıyla devam eden gastronomi araştırmaları için bir kaynak olarak hizmet etmek amacıyla 2004 yılında açıldı.

  Burslar ve fon sağlama

  Italian Students

  Ücret muafiyeti sayısı Avro cinsinden ücret muafiyeti tutarı Burs başvurusunu Euro cinsinden göndermek için gelir (ISEE) ve mülk (ISPE)
  ISEE (gelir) ISPE (özellik)
  1 € 15.500
  (toplam ücret muafiyeti)
  artı öğrenci evi
  ve öğle yemeği
  Akademik Tablolar
  ≤ 26,306 ≤ 57,188
  3 10.000 ≤ 36.600 ≤ 76.200
  5 5.000 ≤ 42.800 ≤ 78.000

  İtalyan Olmayan Öğrenciler

  Burs için kimler başvurabilir? Ücret muafiyeti sayısı Avro cinsinden ücret muafiyeti tutarı Burs başvurusunu Euro cinsinden göndermek için gelir (ISEE) ve mülk (ISPE)
  ISEE (gelir) ISPE (özellik)
  İtalyan olmayan
  düşük gelirli vatandaşlar
  gelir ülkeleri
  veya alt orta
  gelir veya üst
  orta gelirli
  göre ülkeler
  Dünya Bankası'na
  5 € 15.500
  (toplam ücret muafiyeti)
  artı öğrenci evi
  ve öğle yemeği
  Akademik Tablolar
  ≤ 26,306 ≤ 57,188
  İtalyan olmayanların tümü
  vatandaşlar
  5 10.000 ≤ 36.600 ≤ 76.200
  İtalyan olmayanların tümü
  vatandaşlar
  2 5.000 ≤ 42.800 ≤ 78.000

  Öğrenciler aşağıdaki durumlarda başvurabilirler:

  • birinci veya ikinci kabul oturumu sırasında başvurmuşlarsa (Mart veya Mayıs 2024)
  • 2024/2025 ay için Lisans Kursunun ilk yılına minimum 70/100 kabul puanı ile kabul edilmiş olmak
  • ISEE (gelir)/ISPE (mülk) tutarlarının tabloda belirtilen limitleri aşmaması

  Burs Başvuru Son Tarihi: 21 Mayıs 2024

  Gastronomi Bilimleri Üniversitesi'nin sunduğu burslardan 2004 yılından bu yana 40 ülkeden 260'ı aşkın öğrenci yararlandı.

  Over the years UNISG has invested over 9.5 million euros in scholarships, an effort that underlines the university’s commitment to placing the values of Merit and the Right to Education before geographical origin, social extraction, and economic possibilities of the students.

  Businesses, organizations, and foundations have contributed over €3 million to the fund, investing in the education of a new generation of Gastronomes who can play an active, leading role in the local development of their home countries and bring about cultural and political change through food.

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  UNISG Çalışma Gezileri

  UNISG çalışma gezileri, öğrencilere dünyanın gastronomi kültürleri hakkındaki bilgilere benzersiz erişim sağlayan öğrenme araçlarıdır.

  Bu seyahatler sırasındaki odak noktaları, ölçek ve coğrafya (küçük ölçekliye karşı endüstriyel, kırsala karşı kentsel) ve üretim (yeni trendler ve seri üretim yöntemlerine karşı zanaatkar gelenekler) arasındaki karşıtlıklar arasındaki karşılaştırmalar etrafında dönüyor.

  Öğrenci Dernekleri

  Kısaca ASSGAssociazione Studentsi di Scienze Gastronomiche (Gastronomik Bilimler Öğrenci Birliği), UNISG tüm öğrenciler için kampüsteki (yani Pollenzo ve Bra) yaşam kalitesini iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Şu anda bu, etkinlik ve etkinliklerin düzenlenmesi, barınma gibi benzersiz hizmetlerin sağlanması ve özel öğrenci indirimlerinin talep edilmesi yoluyla sağlanmaktadır.

  Yerel – Yiyecek Mağazamız

  Carlo Petrini'nin yiyecek mağazalarının tarihi şehir merkezlerine geri getirilmesini görme arzusundan ilham alan Yerel fikri, Sistemik Gıda Tasarımı kursunda UNISG öğrencileriyle işbirliği içinde şekillendi: küçük ölçekli perakendeyi teşvik eden bir proje ve günlük alışveriş için bir yer. iyi düşünülmüş bir yerel ürün seçkisi sunar ve zanaatkar üreticilerin değerinin farkındadır.

  Tezgahın arkasında, müşterileri karşılayan, tavsiyelerde bulunan ve tadımlar sunan iki eski öğrenci, gastronomlar derslerde öğrendiklerini ve dünya çapındaki çalışma gezilerinde öğrendiklerini uygulamaya koyuyor.

  Sütyen'de Yaşam

  Gastronomi Bilimleri Üniversitesi, şehir merkezinin yaklaşık 6 km dışında bulunan ve otobüs servisi ile hizmet veren Bra şehrinin küçük bir kasabası olan Pollenzo'da bulunmaktadır. Öğrencilerimizin Bra'daki varlığı şehirde uluslararası bir ortam yaratmıştır ve öğrenci topluluğu tarafından düzenlenen çeşitli etkinlikler sayesinde Bra ile Pollenzo arasındaki öğrenci hayatı oldukça yoğun olabiliyor.

  Konumlar

  • Pollentia

   Piazza Vittorio Emanuele II, 9, 12042, Pollentia

  sorular