Keystone logo
University of Edinburgh Winter School

University of Edinburgh Winter School

University of Edinburgh Winter School

Tanıtım

University of Edinburgh Winter School hoş geldiniz!

Kış Okulu, 2021'de çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Edinburgh Üniversitesi'nde okumak, dünyanın en iyi 20 üniversitesinden birinde akademik ve kültürel ufkunuzu genişletmenin mükemmel bir yoludur (QS Dünya Üniversite Sıralaması 2020).

Tarihimiz

Zengin tarihimiz, tanınmış mezunlarımız ve seçkin akademisyenlerimizle, dünyaca ünlü bir üniversite olarak yüzyıllarımızda gurur duyacağımız çok şey var.

Nobel ödüllü ve Olimpiyat şampiyonlarından uzay kaşiflerine ve başbakanlara kadar Edinburgh Üniversitesi, kapılarını 1583'te ilk öğrencilerine açtığından beri tarihi etkilemektedir.

Çığır açan düşünürler

18. yüzyılın İskoç Aydınlanmasının ardından, Üniversite akademi ve eleştirel düşüncenin ön saflarında yer aldı.

Bir grup Edinburgh entelektüelinin kararlılığı ve azmi sayesinde, dünya hakkındaki yerleşik gerçekler cesurca ve tutarlı bir şekilde sorgulanmaktaydı.

Bu grubun ortasında felsefi şüpheciliği ve deneyciliği ile tanınan filozof, ekonomist ve denemeci David Hume vardı; Gizli ısı ve karbondioksitin keşfinin arkasındaki kimyager Joseph Black; ve "Modern Jeolojinin Babası" James Hutton.

142280_photo-1522202176988-66273c2fd55f.jpg
Brooke Cagle / unsplash

Geçmişi, bugünü ve geleceği şekillendirmek

Britanya'nın en eski edebi ödülleri olan James Tait Black Prizes ve Koyun Dolly'nin, yetişkin bir somatik hücreden klonlanan ilk hayvanın eviyiz.

Sir Arthur Conan Doyle'un kötü şöhretli karakterini yaratmak için ilham aldığı, Edinburgh Üniversitesi'nde de buradaydı, Sherlock Holmes ve James Young Simpson, kloroformun özelliklerini keşfetmesiyle anestetiklere öncülük ettiler.

Daha yakın zamanlarda, teorik fizikçi ve Emeritus Profesör Peter Higgs, 1964 yılında Higgs Bozonu tahmini için birlikte Nobel Fizik Ödülü'ne layık görüldü.

Üniversite, kadrosunun ve öğrencilerinin birçok başarısı sayesinde, dünyanın dört bir yanından en büyük beyinlerin bazılarını kendine çekerek, en yeni araştırmaları, ilham verici öğretimi ve yenilikçi düşünceyi merkezi ahlakı olarak sunmaya devam etti.

Konumlar

  • Edinburgh

    Paterson's Land, Holyrood Road, , Edinburgh

sorular