Keystone logo
University of Pisa Summer - Winter Schools & Foundation Course

University of Pisa Summer - Winter Schools & Foundation Course

University of Pisa Summer - Winter Schools & Foundation Course

Tanıtım

1343 yılında kurulan Pisa Üniversitesi, İtalya'nın en prestijli üniversitelerinden biridir.
Üniversitenin ünlü mezunları arasında Galileo Galilei, 3 Nobel ödüllü ve 2 Fields madalya sahibi bulunmaktadır.
İtalya'daki (ARWU) en iyi 3 üniversite arasındadır .
Günümüzde Pisa Üniversitesi, öğretim ve ileri araştırma için prestijli ve modern bir merkezi temsil etmektedir.

Pisa, uluslararası öğrencilere güzel ve teşvik edici bir ortamda İtalyan tarihi ve kültürünün zenginliğini öğrenme ve deneyimleme konusunda eşsiz bir fırsat sunuyor. Eğik Kule ile dünya çapında ün yapmış olan binanın hemen hemen tüm bölümleri şehrin kalbinde yer almaktadır. Stratejik coğrafi konumu, uluslararası havaalanı ve mükemmel demiryolu bağlantıları, İtalya ve Avrupa'nın diğer bölgelerine hafta sonu gezileri imkanı sunar.

***

Hazırlık Kursu , Lise ve Üniversite çalışmaları arasındaki boşluğu dolduran ve öğrencileri Pisa Üniversitesi'nde bir İtalyan diploması için uygun akademik zeminle donatan, yalnızca İngilizce olarak öğretilen bir yıllık bir programdır.
Bu program, 11 veya 10 yıllık eğitimi olan ve Liseyi başarıyla bitirmiş uluslararası öğrencilere ve Lisenin son yılında Advanced Placement (AP) dersi almamış veya 2 yıllık Üniversiteye devam etmemiş Amerikalı öğrencilere yöneliktir.

***

Yaz Okulları, uluslararası öğrenciler ve ayrıca mezunlar için yoğun akademik kurslardır.
Çoğunlukla 4 günden 6 haftaya kadar sürer ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen öğrenciler ve öğretim görevlileri ve tüm dersler İngilizce olarak verilir.
Geleneksel olmayan öğretim formatları (atölye çalışmaları, eğitimler, geziler, kültürel etkinlikler, iş referansları vb.) ve çok disiplinli bir yaklaşımla karakterize edilirler. Profesörler kendi alanlarında uzmandır ve yaptıkları işe büyük ilgi duyarlar.
Yaz Okulları katı akademik düzenlemelere uygundur: her biri en az 3 AKTS kredisi verir ve final sınavlarını başarıyla geçen katılımcılara resmi bir akademik transkript verilir.

***

Kişiler:

Pisa Üniversitesi
Palazzo Modica - Piazza Torricelli, 4 - 56126 Pisa (PI) İtalya
Hazırlık Kursu hakkında bilgi: [email protected]
Yaz Okulları hakkında bilgi: [email protected]

Konumlar

  • Pisa

    Pisa, İtalya

    sorular