Keystone logo
University of Pisa Summer - Winter Schools & Foundation Course

University of Pisa Summer - Winter Schools & Foundation Course

University of Pisa Summer - Winter Schools & Foundation Course

Tanıtım

1343 yılında kurulan Pisa Üniversitesi, İtalya'nın en prestijli üniversitelerinden biridir.
Üniversitenin ünlü mezunları arasında Galileo Galilei, 3 Nobel ödüllü ve 2 Fields madalya sahibi bulunmaktadır.
İtalya'daki (ARWU) en iyi 3 üniversite arasındadır .
Günümüzde Pisa Üniversitesi, öğretim ve ileri araştırma için prestijli ve modern bir merkezi temsil etmektedir.

Pisa, uluslararası öğrencilere güzel ve teşvik edici bir ortamda İtalyan tarihi ve kültürünün zenginliğini öğrenme ve deneyimleme konusunda eşsiz bir fırsat sunuyor. Eğik Kule ile dünya çapında ün yapmış olan binanın hemen hemen tüm bölümleri şehrin kalbinde yer almaktadır. Stratejik coğrafi konumu, uluslararası havaalanı ve mükemmel demiryolu bağlantıları, İtalya ve Avrupa'nın diğer bölgelerine hafta sonu gezileri imkanı sunar.

***

Hazırlık Kursu , Lise ve Üniversite çalışmaları arasındaki boşluğu dolduran ve öğrencileri Pisa Üniversitesi'nde bir İtalyan diploması için uygun akademik zeminle donatan, yalnızca İngilizce olarak öğretilen bir yıllık bir programdır.
Bu program, 11 veya 10 yıllık eğitimi olan ve Liseyi başarıyla bitirmiş uluslararası öğrencilere ve Lisenin son yılında Advanced Placement (AP) dersi almamış veya 2 yıllık Üniversiteye devam etmemiş Amerikalı öğrencilere yöneliktir.

***

Yaz Okulları, uluslararası öğrenciler ve ayrıca mezunlar için yoğun akademik kurslardır.
Çoğunlukla 4 günden 6 haftaya kadar sürer ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen öğrenciler ve öğretim görevlileri ve tüm dersler İngilizce olarak verilir.
Geleneksel olmayan öğretim formatları (atölye çalışmaları, eğitimler, geziler, kültürel etkinlikler, iş referansları vb.) ve çok disiplinli bir yaklaşımla karakterize edilirler. Profesörler kendi alanlarında uzmandır ve yaptıkları işe büyük ilgi duyarlar.
Yaz Okulları katı akademik düzenlemelere uygundur: her biri en az 3 AKTS kredisi verir ve final sınavlarını başarıyla geçen katılımcılara resmi bir akademik transkript verilir.

***

Kişiler:

Pisa Üniversitesi
Palazzo Modica - Piazza Torricelli, 4 - 56126 Pisa (PI) İtalya
Hazırlık Kursu hakkında bilgi: [email protected]
Yaz Okulları hakkında bilgi: [email protected]

Kampüs Özellikleri

  Neden University of Pisa Summer - Winter Schools & Foundation Course'de eğitim almalısınız?

  1343 yılında kurulan Pisa Üniversitesi, İtalya'nın en prestijli üniversitelerinden biridir. Üniversitenin ünlü mezunları arasında Galileo Galilei, 3 Nobel ödülü sahibi ve 2 Fields madalyası bulunmaktadır.İtalya'daki (ARWU) en iyi 3 üniversite arasındadır. öğrenciler, İtalyan tarihinin ve kültürünün zenginliğini güzel ve teşvik edici bir ortamda incelemek ve deneyimlemek için eşsiz bir fırsat. Eğik Kule ile dünya çapında ünlü olan neredeyse tüm bölümleri şehrin kalbinde yer almaktadır. Stratejik coğrafi konumu, uluslararası havaalanı ve mükemmel demiryolu bağlantıları, İtalya ve Avrupa'nın diğer bölgelerine hafta sonu gezileri imkanı sunmaktadır.

  Hazırlık Kursu

  Lise ve Üniversite çalışmaları arasındaki boşluğu dolduran ve öğrencileri Pisa Üniversitesi'nde bir İtalyan derecesi için uygun akademik temel ile donatan, yalnızca İngilizce olarak öğretilen bir yıllık bir program. 10 yıllık eğitim almış ve Lise'yi başarıyla tamamlamış ve Lise'nin son yılında İleri Yerleştirme (AP) dersleri almamış veya 2 yıl Kolej'e katılmamış Amerikalı öğrenciler

  Yaz Okulları

  Uluslararası öğrenciler ve ayrıca mezunlar için yoğun akademik kurslar.Çoğunlukla 1 ila 6 hafta sürer ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen öğrenciler ve öğretim görevlileri ve tüm dersler İngilizce olarak verilen uluslararası bir bağlamda yer alırlar. öğretim formatları (atölye çalışmaları, öğreticiler, geziler, kültürel etkinlikler, iş görüşleri, vb.) ve çok disiplinli bir yaklaşım. Profesörler kendi alanlarında uzmandır ve yaptıklarıyla yakından ilgilenirler.Yaz Okulları katı akademik düzenlemelere uygundur: her biri en az 3 AKTS kredisi verir ve final sınavlarını başarıyla geçen katılımcılar resmi bir akademik transkript alırlar.

  Ödüller & Akreditasyonlar

  ilk 3

  İtalya'daki üniversiteler

  Şangay ARWU (2019)

  ilk 200

  dünyadaki üniversiteler

  Şangay ARWU (2019)

  en iyi 10

  İtalya'daki üniversiteler

  QS Dünyası (2019)

  University of Pisa Summer - Winter Schools & Foundation Course Yurtdışında Eğitim Alınabilecek En İyi 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

  Konumlar

  • Pisa

   Pisa, İtalya

   • Vinci

    Vinci, İtalya

   programlar

   sorular