Keystone logo
University Of Zurich

University Of Zurich

University Of Zurich

Tanıtım

Bir Bakışta

1833'ten beri

Yaklaşık 30.000 kayıtlı öğrencisi ile University Of Zurich (UZH) İsviçre'nin en büyük üniversitesidir. 1833 yılında kurulan UZH, Avrupa'nın demokratik bir siyasi sistemle kurulan ilk üniversitesiydi; bugün UZH, Almanca konuşulan dünyanın önde gelen üniversitelerinden biridir. Yaklaşık 100 farklı konu alanını kapsayan yedi fakülteden oluşan Üniversite, çok çeşitli Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programları sunmaktadır. programlar. Ayrıca, UZH'nin sürekli eğitim programları mükemmel öğrenme fırsatları sunar.

Olağanüstü Ağ

"Avrupa Araştırma Üniversiteleri Ligi" (LERU), "Universitas 21" (U21) ağı ve "Una Europa" ittifakının bir üyesi olan University Of Zurich , Avrupa'nın en prestijli araştırma kurumlarına aittir. 2022'de University Of Zurich , yoğun işbirliği yoluyla bir Avrupa bilim alanına katkıda bulunmayı amaçlayan 11 önde gelen Avrupa üniversitesinden oluşan benzersiz bir ağ olan "Una Europa"ya üye oldu.

Pek çok ayrım, üniversitenin tıp, immünoloji, genetik, sinirbilim ve yapısal biyoloji alanlarında ve ayrıca ekonomi alanlarında uluslararası üne sahip olduğunu vurgulamaktadır. Bugüne kadar, Nobel Ödülü on iki UZH bursiyerine verildi.

Bilgi Paylaşımı

University Of Zurich akademik mükemmelliği, sadece Zürih Kantonunda değil, İsviçre'nin her yerinde hem kamu hem de özel sektöre fayda sağlar. Bilgi çeşitli şekillerde paylaşılır: Genel halkın on iki müzesine ve kütüphanelerinin çoğuna erişimini sağlamanın yanı sıra, Üniversite, erişilebilir ve ilgi çekici konferans dizileri ve panel tartışmalarında en son araştırmalardan elde edilen bulguları halka sunar.

akreditasyonlar

EFMD Equis AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

Konumlar

  • Zürich

    Rämistrasse,71, 8006, Zürich

    sorular