Keystone logo
© By University of Tübingen, International & European Studies
University of Tübingen

University of Tübingen

University of Tübingen

Tanıtım

University of Tübingen - 1477'den beri yenilikçi, disiplinler arası, uluslararası.

Bunlar, kurulduğundan bu yana University of Tübingen araştırma ve öğretim alanındaki yol gösterici ilkeleri olmuştur. Bu köklü geleneğe sahip olan University of Tübingen , Almanya'nın en saygın üniversitelerinden biridir. Son zamanlarda, kurumsal stratejisi, Alman federal ve eyalet hükümetleri tarafından desteklenen Mükemmellik Girişimi tarafından finanse edilmek üzere bir kez daha başarıyla seçildi ve Tübingen, bu mükemmellik unvanıyla öne çıkan Almanya'nın on bir üniversitesinden biri oldu. Tübingen ayrıca birçok ulusal ve uluslararası yarışmada önde gelen bir araştırma üniversitesi statüsünü kanıtlamıştır - önemli sıralamalarda Tübingen, Bilim ve Tıp'ın yanı sıra Beşeri ve Sosyal Bilimler için en iyi üniversiteler arasında listelenmiştir.

Geniş konu yelpazesi ile University of Tübingen , disiplinler arası işbirliği için zengin fırsatlar sunmaktadır. Ve bu tür bir işbirliği Üniversitenin ötesine ve dünyanın dört bir yanına uzanıyor. University of Tübingen , diğer yüksek öğretim kurumları, araştırma enstitüleri ve endüstri ile her düzeyde ortak araştırma projelerine sahiptir.

Üniversitenin araştırmadaki mükemmelliği, yol boyunca bireysel ilgi alanlarını vurgulama fırsatı ile birlikte öğrencilere çevrimiçi veya şahsen en uygun çalışma koşullarını sunar. Cazip çalışma ortamı, Dil Merkezi, Studium Generale'deki disiplinler arası dersler ve son teknoloji Üniversite Kütüphanesi gibi birçok ek hizmetle desteklenmektedir.

Üniversite sloganı kendisi için konuşur:
tryo – cüret ediyorum!

Konumlar

  • Tübingen

    Geschwister-Scholl-Platz, 72074, Tübingen

sorular