Keystone logo
Wallace State Community College

Wallace State Community College

Wallace State Community College

Tanıtım

Hanceville'deki ana kampüs ve Oneonta'daki bir uydu kampüsüyle birlikte Wallace State Community College , 300.000'den fazla kişinin ihtiyaçlarına hizmet eden ve muhafazakar bir biçimde bu eyalette yaklaşık 3 milyar dolarlık bir ekonomik etki üretecek şekilde tahmin edilen bir sistemin bir parçasıdır. toplumlarımızda. Bununla birlikte, asıl etki, öğrencilerin hayatlarını eğitim yoluyla geliştirmektir.

1966 yılında kapılarımızı açtığımızdan beri, Wallace State yüz binlerce öğrenciye hizmet etti. En başından beri, Wallace State sadece bir gelenek değil, ilham kaynağımız olan mükemmelliğe olan bağlılığını benimsedi. Bugün Wallace State, Alabama Toplum Koleji Sisteminin en büyük kolejlerinden biridir ve her dönem 7.000'den fazla öğrenciye hizmet vermektedir. Bu kolej, lisans, sertifika ve transfer fırsatlarına yol açan 50'den fazla bölümle eğitim programlamasında sanal bir güç merkezidir.

Mükemmeliyete odaklanmamız, öğrencilerimize ve öğrencilerimizin en etkili eğitimi almasını sağlayan teknolojik olarak gelişmiş öğrenme ortamlarına hizmet etme konusundaki kişisel taahhüdümüzde açıkça görülmektedir. Wallace State'de , etkileşimli SmartBoards ve Tegrity dahil olmak üzere en son teknoloji ile donatılmış sınıfları bulacaksınız. Çevrimiçi öğrenme, video konferans, podcasting ve kampüs dışı merkezler aracılığıyla, öğrencilerimizin yoğun yaşamlarına uygun eğitim sağlıyoruz.

Wallace State erken lise girişinden lisansüstü seviyesine kadar kesintisiz eğitim fırsatları sunar. Çift kayıt, FastTrack Akademisi, Tech-Prep ve diğer programlar aracılığıyla, akademik transfer programlarında kolej kredisi arayan lise öğrencileri, kariyer teknik eğitimi, kamu güvenliği, sağlık hizmeti veya otomotiv teknolojisi, ihtiyaçlarını burada karşılayacak. STARS artikülasyon sistemi, öğrencilerimizin herhangi bir Alabama kamu kolejine veya üniversitesine kredinin aktarılabilirliğini garanti eder. Wallace State öğrencileri, kampüste lisans ve yüksek lisans derecelerini tamamlamak isteyenler için, University State ortaklığından ve Atina Eyalet Üniversitesi, Alabama Üniversitesi, Embry-Riddle Havacılık Üniversitesi, Auburn Üniversitesi de dahil olmak üzere özel artikülasyon anlaşmalarından yararlanabilirler. ve Troy Üniversitesi.

Öğrencilerimiz, ister transfer, lisans sınavlarına girme, ister iş bulma gibi daha önce görülmemiş düzeyde başarı elde ederler ve memnuniyetleri, devlet ve ulusal ortalamayı aşan öğrenciler arasında Kolej'in elde tutma oranlarına yansıtılmıştır. Üniversitelere geçiş yapan öğrenciler, orada başlayanları sürekli olarak geride bırakıyor. Mezunlarımız, rekabetçi işlere ve işverenlerden yüksek övgü kazanmaktadır. Lisans oranları, eyalet ve ulusal ortalama seviyelerinde veya üstünde olup, öğrencilerimiz Akademik Performansın Akademik Değerlendirmesinde (CAAP) ulusal ortalamanın üzerine çıkar .

En önemlisi, Wallace State'de, el sanatları ustaları olan ödüllü ve öğrenci merkezli bir fakülte ve personel tarafından servis edileceksiniz. Web tabanlı kayıttan, Danışmanlık Merkezindeki kişisel danışmanlık hizmetlerine ve Öğrenim Başarı Merkezindeki Öğrenci Destek Hizmetlerine kadar, üniversite deneyiminin her alanında size yardımcı olmak için buradalar. Öğrencilerimizin varlığımızın sebebi olduğuna inanıyoruz ve öğrencilerimizin öğrenme ve başarısını faaliyetlerimiz ve girişimlerimizin ön saflarına yerleştiriyoruz.

Görev beyanı

Wallace State Community College , yaşamları ve toplulukları dönüştüren öğrenmeye kendini adamıştır. Misyonu desteklemek için, Wallace State Community College , öğrenci merkezli, yenilikçi, ilgi çekici ve destekleyici bir öğrenme ortamı aracılığıyla öğrenci başarısını taahhüt eder; mükemmelliği öğretmek; benzersizliğe ve çeşitliliğe saygı; toplumu, işgücünü ve ekonomik gelişmeyi ilerleyen stratejik ortaklıklar; topluluklarımızın kültürel zenginleşmesi; ve hesap verebilirlik ve bütünlük.

Ayrımcılık Yasağı Politikası

Alabama Toplum Koleji Sistem Mütevelli Heyeti ve kontrolü altındaki bir lise sonrası kurum olan Wallace State Community College politikası, ırk, renk, cinsiyet, din, ulusal köken, engellilik, cinsel yönelim temelinde hiçbir kimsenin bulunmamasıdır. ya da yaş, herhangi bir program, faaliyet ya da istihdam altında katılımdan dışlanamaz, reddedilemez ya da ayrımcılığa maruz bırakılabilir.

Akreditasyon

Wallace State Community College , doktora dereceleri için Kolejler Yüksek Okullar Koleji Komisyonu tarafından akredite edilmiştir. Wallace State Community College akreditasyonu ile ilgili sorular için 1866 Southern Lane, Decatur, Georgia 30033-4097 adresinden Kolejler ile irtibata geçin veya 404-679-4500 numaralı telefonu arayın.

Birçok program, belirli disiplinlere uygun kuruluşlardan ek akreditasyona sahiptir. Kabul şartları, maddi yardım, eğitim programları vb. Gibi Wallace Eyaleti ile ilgili rutin sorular doğrudan Wallace Eyaletine yöneltilmelidir.

Kampüs Özellikleri

  Konumlar

  • Hanceville

   Wallace State Community College, 801 Main Street NW, 35077-2000 , Hanceville

  • Oneonta

   McCay Avenue,701, 35121, Oneonta

   sorular