Keystone logo

filtreler

 • Turizm ve Otelcilik
 • Parklar ve Rekreasyon yönetimi
 • Park Yönetimi
Çalışma alanları
 • Turizm ve Otelcilik (2)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

2 Akademik Kurs programlar içinde Park Yönetimi 2024

  Popular study format

  Popular education type

  Akademik Kurs programlar içinde Park Yönetimi

  Park Yönetimi nedir?
  Park yönetimi, parkları ve rekreasyon alanlarını planlama, geliştirme ve bakımını yapma sürecidir. Bu, doğal ve inşa edilmiş ortamları içerir ve devlet kurumları, kar amacı gütmeyen kuruluşlar veya özel şirketler tarafından gerçekleştirilebilir. Park yöneticileri, bu alanların tüm ziyaretçiler için güvenli ve eğlenceli olmasını sağlarken aynı zamanda içlerindeki kaynakları da korumak için çalışır.

  Park Yönetimi alanında bir derece ile ne yapabilirim?
  Park yönetiminde dereceye sahip olanlar için çeşitli kariyer seçenekleri mevcuttur. Birçok park yöneticisi, Ulusal Park Servisi veya Arazi Yönetimi Bürosu gibi devlet kurumları için çalışır. Diğerleri, Nature Conservancy veya Sierra Club gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlar için çalışabilir. Yine de diğerleri, parkları ve rekreasyon alanlarını yöneten özel şirketlerde iş bulabilir. Nerede çalışırsanız çalışın, işiniz, sorumlu olduğunuz parkın veya rekreasyon alanının bakımlı ve onu kullanan herkes için erişilebilir olmasını sağlamak olacaktır.

  Park Yönetiminde ne tür dereceler vardır?
  Park yönetiminde bir dizi farklı derece mevcuttur. Sizi alanda giriş seviyesi pozisyonlara hazırlayacak bir önlisans derecesi kazanabilirsiniz. Bir lisans derecesi size daha kapsamlı bir eğitim verecek ve daha fazla iş fırsatı açacaktır. İleri düzey eğitimle ilgileniyorsanız, park yönetimi alanında yüksek lisans veya doktora derecesi alabilirsiniz. Hangi seviyede eğitim alıyor olursanız olun, park yönetiminde ihtiyaçlarınıza uygun bir kariyer bulabileceksiniz.

  Park Yönetimi derecem sırasında ne okuyacağım?
  İzlediğiniz derece düzeyine bağlı olarak, park yönetimindeki kurslarınız değişecektir. Bir önlisans derecesi programı genellikle genel eğitim gereksinimlerine odaklanırken, bir lisans derecesi programı park yönetimi konusunda daha spesifik kurslar içerecektir. Bir yüksek lisans veya doktora derecesi peşindeyseniz, dersiniz daha çok park yönetimine odaklanacak ve bu alanda araştırma yapma fırsatına sahip olacaksınız.