Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 5 Sertifikalar programlar içinde Bira Mayalama 2023

5 Sertifika programlar içinde Bira Mayalama 2023

genel bakış

Belirli bir alanda uzmanlaşmak isteyen öğrenciler sertifika programlarını tamamlamaktadırlar. Sertifika programları lisans ve yüksek lisans programlarına göre daha kısa sürede tamamlanmakla birlikte, öğrencileri farklı işlere ve kariyer gelişimine hazırlamaktadır.

Mayalama alanında sertifika nedir? Bu program öğrencileri mayalama endüstrisinde bir kariyere hazırlamaktadır. Kurslar genellikle bira üretimi, birahane süreçleri ve teknolojisi, mikrobiyoloji, maya ve fermantasyon uygulamaları, soğutma bilimi, karbonasyon teknikleri ve karma gaz teknolojisi biyokimyasını kapsar. İşletme sınıfları, sanitasyon, paketleme, kalite kontrol ve sıvı lojistiği gibi diğer bira endüstrisini gibi konuları kapsayabilmektedir. Laboratuar çalışmaları, bira imalat projeleri ve bira fabrikalarına veya distilatlara yönelik saha gezileri içerebilir.

Sertifika aldıktan sonra, program katılımcıları ticari veya kişisel kullanım için kendi zanaat biralarını yapabilmektedirler. Profesyonel veya ev mutfaklarında çalışmalarına olacak verecek sıcaklık kontrolü ve gıda işleme sanitasyonu hakkında bilgi de edinirler.

Sertifika programları genel olarak tam üniversite derecelerine göre daha az masraflıdır, ancak masraflar okula bağlı olarak değişmektedir. Eğitim veren kurumun kampüs içinde ya da mayalama fabrikasında olmasına da bağlı olarak, eğitim ücretleri değişebilmektedir. Programın uzunluğu ve ders materyalinin nasıl temin edildiği de toplam ücretleri etkiler.

Bu sertifikayı kazanan öğrenciler genellikle bilgilerini bölgesel veya sözleşmeli bira şirketlerinde, mikro bira fabrikalarında veya bira fabrikalarında kullanırlar. Sıklıkla, usta bira üreticisi, yardımcı bira üreticisi, fıçı ustası veya mahzen uzmanı gibi pozisyonlarda çalışabilmektedirler. Pazarlama konusuyla ilgilenen öğrenciler genelde bira üreticisi temsilcisi, ürün eğitmeni, ya da endüstri yöneticisi gibi pozisyonlara başvurabilirler. Lojistik direktörleri, kalite liderleri, üretim müdürleri veya bira fabrikası icra direktörleri olarak iş imkanları da bulunabilir. Yazmayı seven öğrenciler, uluslararası bira endüstrisini kapsayan dergi editörleri veya gazeteci olabilirler.

Sertifika programları, online oturumları genellikle sınıf dersleri ve uygulamalı bira projeleriyle birleştirir. Bira eğitimi sunan üniversiteler dünyanın dört bir yanında bulunabilir. Aşağıda programları inceleyebilir ve formu doldurarak ilgilendiğiniz okulun kabul ofisinden programla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla oku

filtreler

  • Sertifika
  • Yiyecek ve İçecek Çalışmaları
  • İçecek Çalışmaları
  • Bira Mayalama
Çalışma alanları
  • Yiyecek ve İçecek Çalışmaları (5)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı